Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5982
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka szansa na sukces w ODK

Piątek, 6 czerwca 2008, 20:04
Aktualizacja: Sobota, 7 czerwca 2008, 7:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka szansa na sukces w ODK
Fot. TEJO
Około sześćdziesięciu dziewcząt i chłopców – od przedszkolaków po gimnazjalistów – wzięło udział w piątek w XVIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zabobrze 2008. Rywalizacja na scenie była zacięta. Ogłoszenie wyników – w sobotę.

Od prostych piosenek dla najmłodszych po skomplikowane aranżacje przebojów z eteru i legendarnych hitów muzyki. To można było usłyszeć i zobaczyć w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury. Repertuar często przerastał wykonawców, którzy – za namową opiekunów – sięgali po bardzo „dorosłe” piosenki. Ale każdy cieszył się ze swojej szansy na sukces.

Młodzi wykonawcy przybyli nie tylko z Jeleniej Góry, lecz także z ościennych miast i miejscowości Kowar, Lubania, Legnicy. Najbardziej liczną reprezentację wystawił Marciszów. Zespół Cudaczki Marciszowiaczki zajął prawie całą scenę a zaśpiewało kilkadziesiąt osób.

Jurorzy, Honorata Magdeczko-Capote, Stanisława Ciechanowska oraz Janusz Rajkowski, nie będą mieli łatwego zadania, bo wielu wykonawców zasługiwało na szóstkę. Choćby Sebastian Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej nr 10, Przemysław Szczęsny z zespołem „Wesoła Trzynastka” z SP nr 13, czy też Jagoda Kałuzińska z „szóstki”.

Ogłoszenie wyników nastąpi w sobotę, w południe, na dziedzińcu ODK podczas festynu Bajlandia.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group