Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7277
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka próba nerwów

Wtorek, 14 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 listopada 2006, 23:00
Autor: Monika
Jelenia Góra: Wielka próba nerwów
Fot. Arkadiusz Piekarz
Od środy do piątku przyszłoroczni maturzyści przeżyją stres na próbę.

W szkołach średnich odbędzie się próbny egzamin dojrzałości, który potrwa do piątku. Mimo że próbna matura nie jest obowiązkowa, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w egzaminie wezmą udział wszyscy maturzyści.

Pisanie testów rozpoczyna się o godz. 8 rano. Wszyscy otrzymają arkusze egzaminacyjne i ewentualnie płyty, jeśli chodzi o egzamin z języka obcego.

W pierwszej kolejności odbędzie się egzamin z języka polskiego. Później osoby, które zadeklarowały chęć przystąpienia do matury próbnej, zmierzą się z językami obcymi.

– W naszej szkole młodzież będzie zdawać języki angielski, niemiecki, francuski – mówi zastępca dyrektora Anna Dyduch-Ostalecka z popularnego „Żeroma”.
Piątek będzie dniem poświęconym matematyce, biologii, geografii, fizyce, chemii, historii, wiedzy o społeczeństwie, historii sztuki, historii muzyki i wiedzy o tańcu.

Maturę próbną uczniowie będą pisać nie na auli, ale w klasach, w zależności jaki przedmiot i poziom wybrali.
– W sali lekcyjnej będzie 17 - 18 osób – mówi A. Dyduch-Ostalecka.

Nowością w tym roku jest również to, że zadania egzaminacyjne przygotowuje ministerstwo. Do tej pory pytania układała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Wszystkie przedmioty można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Do tej pory żeby przystąpić do poziomu rozszerzonego trzeba było najpierw zdać poziom podstawowy.

Celem próbnej matury jest wprowadzenie ucznia w atmosferę samego egzaminu oraz procedur z nim związanych. W maju uczeń może wybrać zupełnie inne przedmioty niż zdawał będzie teraz. Egzamin potrwa od 2 do 3 godzin.

Na salę nie wolno wnosić żadnych maskotek, oprócz przyborów do pisania. Jeśli uczeń zostanie przyłapany na ściąganiu, tak jak podczas prawdziwej matury automatycznie jego egzamin uważa się za niezdany.

Jednak, jak zapewniają nauczyciele, wyniki próbnej matury nie będą miały wpływu na oceny licealistów z danego przedmiotu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group