Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5667
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielcy jak Chiński Mur!

Czwartek, 1 października 2009, 7:43
Aktualizacja: 14:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wielcy jak Chiński Mur!
Fot. Organizator
Najpierw dzięki internetowym umiejętnościom na miarę mistrzów wywalczyli sobie pierwsze miejsce na III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters, a w nagrodę pojechali do Chin. Obecnie wrócili z tej wycieczki i dzielą się wrażeniami. Mowa o uczniach z zespołu „Quan Rolnicy” z Gimnazjum Ratowników Górskich w Świeradowie–Zdroju.

Zespół „Quan Rolnicy” po czteroetapowych rozgrywkach turnieju i pokonaniu kilkudziesięciu tysięcy konkurentów z całej Polski mógł przeżyć przygodę życia. Wśród zespołów ponadgimnazjalnych najlepsza była drużyna „Pro skilled” z Sosnowca. Wielka Dziesiątka, czyli zwycięzcy konkursu w obu kategoriach w nagrodę pojechali do Chin.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili z wycieczki zachwyceni i zafascynowani krajem, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Kazimierz Barański, opiekun zespołu gimnazjalistów „Quan Rolnicy” mówi, że nazywanie wyjazdu do Chin wycieczką, to za mało.

– Każde zdarzenie, począwszy od posiłku, skończywszy na zwiedzaniu i zakupach było przygodą. Odkryliśmy z chłopcami, że targowanie się w sklepie jest równie ekscytujące, jak próbowanie nieznanych potraw. Muszę wyznać, że była to najciekawsza podróż mojego życia. Potrzebuję jeszcze wielu dni, aby uporządkować wrażenia i nowe doświadczenia - opowiada pedagog.

– Państwo, którego cywilizacja liczy sobie ponad 5 tys. lat musi robić wrażenie – opowiada Marek Czerwiec, opiekun zespołu „Pro skilled” z IV LO w Sosnowcu. Podziwialiśmy Zakazane Miasto, zwiedzaliśmy Wioskę Olimpijską, sprawdzaliśmy szerokość i wysokość Wielkiego Muru. Niesamowity jest też port lotniczy w Hongkongu ze swoim podziemnym systemem komunikacji kolejowej. Pekin jawi się jako kolosalne miasto. Ani Rzym, ani Paryż nie dorównują mu pod względem monumentalizmu – dodaje nauczyciel.

Oprócz Pekinu laureaci zobaczyli jeszcze Hong Kong i Schenzen. Zainteresowania nowinkami technicznymi zwycięzców zaspokoiło zwiedzanie siedziby Huawei w Schenzen. Uczestnicy wycieczki zobaczyli tam linie produkcyjne i testowe firmy Huawei, która wraz z Sequence – była sponsorem wyprawy.

– W Shenzhen, w fabryce Huawei mogliśmy podziwiać wiele nowości związanych z telekomunikacją. Widzieliśmy routery, które miały wbudowane cyfrowe ramki do zdjęć oraz najnowsze urządzenia służące do łączenia ze sobą nawet 10 milionów ludzi – mówi Rafał Szalecki, licealista z „Pro skilled”. Ciekawostką były telefony komórkowe, które w łatwy sposób można składać "w kostkę" – dodaje Tomasz Trojanowski, kolega z zespołu.

Jak mówi Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG SA, DialNet Masters to przedsięwzięcie potwierdzające, że Telefonia DIALOG angażuje się nie tylko w projekty biznesowe, ale jest także spółką społecznie odpowiedzialną, realizującą ważne projekty, m.in. na rzecz młodzieży.
– Wyjazd do Chin to przyjemne przedłużenie wakacji i interesująca podróż – tym razem wcale nie wirtualna – dodaje.

Obecnie Telefonia DIALOG prowadzi przygotowania do IV edycji Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W listopadzie do kilkunastu tysięcy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce zostaną rozesłane informacje o rozpoczęciu konkursu. W grudniu natomiast rozpoczną się zgłoszenia drużyn do turnieju. Bieżące informacje o nowej edycji na www.dialnetmasters.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group