Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 6604
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Większość uczniów dostała się do szkół

Środa, 17 lipca 2019, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2019, 18:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Większość uczniów dostała się do szkół
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad 2300 osób znalazło miejsce w jeleniogórskich szkołach po gimnazjum i podstawówce. Tylko nieliczni nie znaleźli się na liście przyjętych, ale głównie dlatego, że wpisali tylko szkołę pierwszego wyboru, a można było wpisać trzy warianty...

W liceach ogólnokształcących znaczna większość chętnych znalazła miejsca.

Można powiedzieć, że praktycznie wszyscy ubiegający się o miejsce w liceach ogólnokształcących, dostali się - powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji.

Jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta, najbardziej oblegane były licea ogólnokształcące, których w Jeleniej Górze mamy trzy (I LO im. Żeromskiego, II LO im. Norwida oraz III LO im. Śniadeckiego). Ciężar przyjęć do dodatkowych klas wzięły na siebie I LO i III LO z uwagi na to, że w II LO są ograniczone możliwości lokalowe. Kolejne w popularności były Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", a następnie Ekonom, itd.

W sumie nie zostało zakwalifikowanych około 39 osób - wybrali przy niskiej średniej kierunki cieszące się dużym zainteresowaniem, albo wybrali jedną, bądź dwie preferencje i nie było możliwości ich przyporządkowania. Mamy około 270 wolnych miejsc w innych szkołach, więc tam odnajdą swoje miejsce - dodał P. Domagała, który przypomina, że nabór uzupełniający będzie trwać do 30 sierpnia.

W przyszłym tygodniu powinna być znana dokładna liczba wolnych miejsc w poszczególnych placówkach, bowiem aktualnie uczniowie potwierdzają (składając komplet dokumentów) wybór danej szkoły. Informacje te będą dostępne na stronach internetowych szkół.

Władze miasta zaznaczają, że w trakcie wakacji prowadzony jest szereg remontów w szkołach, ale w większości nie są one spowodowane reformą oświaty - są to bieżące zadania związane m.in. z zaleceń sanepidu czy straży pożarnej. Do tego dochodzą większe inwestycje jak np. zakończona kilka dni temu wymiana stolarki okiennej w "Handlówce" i trwające jeszcze głębokie remonty związane z termomodernizacją w dwóch dużych placówkach oświatowych: Zespole Szkół Artystycznych i Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1762
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group