Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6383
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Większa prędkość darmowego Internetu w Jeleniej Górze

Czwartek, 20 listopada 2014, 9:55
Aktualizacja: 10:16
Autor: Mea
Jelenia Góra: Większa prędkość darmowego Internetu w Jeleniej Górze
Fot. Mea
Pół megabajta to prędkość darmowej sieci Wi–Fi, z której w jednym miejscu, np. na Placu Ratuszowym, czy Placu Piastowskim może korzystać naraz ok. 500 osób. Zwiększenie szybkości darmowego Internetu dla mieszkańców wykonała firma Box3 na zlecenie Urzędu Miasta Jelenia Góra.

- Internet jest dostępny nieodpłatnie w Jeleniej Górze m.in. w takich miejscach, jak: Plac Ratuszowy, teren przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z ulicą 1 Maja oraz na Placu Piastowskim w Cieplicach. Teraz będzie szybszy, jego prędkość wyniesie 512 KB. To ustawowo maksymalna prędkość dopuszczona w wolnych strefach, czyli publicznych – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

System oparty jest na nowoczesnej sieci światłowodowej. - Każda ze stacji bazowych jest zasilana wysokiej przepustowości łączem, co umożliwi bezproblemowe korzystanie z darmowego Internetu w Jeleniej Górze. Zasięg jest od dworca kolejowego do Ratusza oraz w takich odległych miejscach jak m.in. wieża widokowa tzw. Grzybek, czy też hala sportowa przy szkole „Mechanik” - mówił Jacek Jarosz z firmy Box3.

- Od zalogowania się w sieci jest 45 minut aktywnej usługi po czym, zgodnie z wymogami Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nastąpi 15 minutowa przerwa, po której znów można połączyć się z siecią. Ustawa zakłada też miesięczny limit transferu na jednego użytkownika – podkreślił Jacek Jarosz.

W miejscach i obiektach, gdzie jest dostępna darmowa sieć Wi-Fi zostaną naklejone specjalne znaczki z logiem Karkonoszy i godłem Jeleniej Góry. Kolejna część miasta w jakiej ma zostać uruchomiona darmowa sieć internetowa to Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group