Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2898
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiedzą więcej o prawach człowieka

Poniedziałek, 6 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2006, 11:51
Autor: konrad
Jelenia Góra: Wiedzą więcej o prawach człowieka
Fot. konrad
W filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się wojewódzki etap XIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Eliminacje rejonowe wyłoniły 19 uczestników, głównie uczniów liceów ogólnokształcących. Jak co roku zjechała silna reprezentacja Wałbrzycha. Niestety, do etapu okręgowego nie dostał się ani jeden jeleniogórzanin.

W otwarciu olimpiady uczestniczyli miejscowi politycy, którzy dla uczestników mieli słowa popracia i otuchy oraz upominki. Najbardziej zaskoczył nieobecny na sali członek zarządu województwa, Andrzej Pawluszek, który dla zwycięzcy ufundował laptopa.

Jeleniogórska posłanka Platformy Obywatelskiej, Beata Sawicka, z zawodu pedagog, zachęcała młodych ludzi do aktywnego wspierania i działania na rzecz wolności obywatelskiej.

Potem przez kilka godzin uczestnicy olimpiady odpowiadali na pytania jury. Okazało się, że najlepiej przygotowana była Lucyna Płóciennik z Wrocławia, która do stolicy województwa powiozła też laptopa. Dziewczyna uczy się jeszcze we wrocławskim LO nr 5, ale wkrótce zamierza podjąć studia prawnicze.

Zwycięstwo w Jeleniej Górze dało jej wolny wstęp na ten kierunek. Jeśli zwycięży w finale ogólnopolskim w Toruniu, będzie mogła wybrać bez egzaminów każdy kierunek studiów.

Miłosz Kamiński, organizator eliminacji okręgowych, wyjaśnia, że tegoroczny temat, czyli wolność od tortur, wynika między innymi z tego, że szokują doniesienia o torturach stosowanych między innymi przez Amerykanów w Iraku, czy Rosjan w Czeczenii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group