Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4064
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiedeń na zdrojowej promenadzie

Niedziela, 6 lipca 2008, 18:15
Aktualizacja: 18:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiedeń na zdrojowej promenadzie
Fot. TEJO
Zabrzmiało wielkim światem w cieplickim Parku Zdrojowym. A to za sprawą muzyków, którzy za pomocą czarujących melodii dawnej stolicy Austrii, przenieśli w niedzielę kuracjuszy i turystów w klimaty, jakie Cieplicom przydałyby się na co dzień.

Niedzielny koncert promenadowy zgromadził wyjątkowo dużo melomanów oraz przypadkowych spacerowiczów, których przy Muszli Koncertowej zatrzymywała muzyka. Nie byle jaka, bo wiedeńska. Spod pióra braci Straussów, Franca Lehara, Emmerich Kalmana, a także Johannesa Brahmsa.

Repertuarowi koncertu drugie życie nadali muzycy ze „Strauss Orchester Menuet”, na co dzień grający w Filharmonii Dolnośląskiej. W rolę konferansjera wcielił się Mirosław Kisiołek, zarazem koncertmistrz. I niczym sam Johannes Strauss zgrabnie prowadził wiedeński ensemble oraz bawił bon motami licznie zebraną publiczność.

Oprócz M. Kisiołka, wystąpili Grzegorz Kisiołek (II skrzypce), Teresa Kisiołek (altówka), Maria Koralewska (wiolonczela), Krzysztof Kucharski (kontrabas oraz Barbara Sas (fortepian). Jednak prawdziwą gwiazdą koncertu była Anna Skóra (sopran), która niczym operowa diva zaczarowała publiczność głosem wykonując czardasze, pieśni i arie z oper i operetek dawnego Wiednia. Do każdego utworu zakładała inną kreację, a największe brawa zebrała za „Arię ze śmiechem” J. Offenbacha.

Koncerty promenadowe organizowane przez Scenę Animacji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, to coniedzielna atrakcja Cieplic do końca wakacji. Przebywający w uzdrowisku są zadowoleni z takiej możliwości spędzenia czasu. A i młodzi ludzie, którym być może taka muzyka nie pasuje, ucichli na czas koncertu sącząc piwo w pobliskim ogródku gastronomicznym. Zanim zabrzmiały walce, polki i czardasze, zachowywali się dość głośno. Wiadomo: muzyka łagodzi obyczaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group