Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9021
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wieczorne zwiedzanie w Muzeum Sportu i Turystyki

Środa, 12 maja 2010, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: arec
Z okazji Nocy Muzeów w najbliższy piątek będzie można podziwiać eksponaty zgromadzone w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

W zbiorach karpaczańskiego Muzeum znajdują się przedmioty, które obrazują rozwój turystyki w Karkonoszach. - Możemy tu zobaczyć pierwsze sanie do przewożenia turystów, które pierwotnie służyły do zwożenia siana – mówi Zuzanna Sienkiewicz z Muzeum Sportu i Turystyki – Obecnie prezentujemy także wystawę czasową „Karkonosze na dawnej grafice”, a w piątek o godzinie 18 Julita Izabela Zaprucka, dyrektor Muzeum Gerharda Hauptmanna, przedstawi prelekcję „Karkonosze Gerharda Hauptmanna - Góry Mityczne” – dodaje pracownica muzeum.

W Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu eksponowany jest także sprzęt sportowy, związany z dyscyplinami uprawianymi w Karkonoszach. Zobaczymy tu kolekcję sanek sportowych, nart, skibobów, a także medale i trofea karkonoskich sportowców. Osobno prezentowany jest sprzęt GOPR-u.

Muzeum Sportu i Turystyki znajduje się przy ulicy Kopernika 2 w Karpaczu. W piątek z okazji Nocy Muzeów będzie czynne od godziny 17 do 20. Wstęp będzie bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
935
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group