• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 1:20
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 5215
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wieczne dziury „Pod Jeleniami”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 października 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Od przekazania byłych koszar poszczególnym instytucjom oraz mieszkańcom mija już sześć lat, a dziury we wewnętrznych uliczkach dawnego kompleksu wojskowego jak straszyły tak straszą.

Potężnych wyrw, na których łatwo o uszkodzenie pojazdu, nie ma komu naprawić z powodu zaszłości w stosunkach własnościowych na linii: miasto – Agencja Mienia Wojskowego powstałych po likwidacji garnizonu jeleniogórskiego oraz Centrum Szkolenia Radiotechnicznego.

Kłopot z dziurami odziedziczyła obecna ekipa ratusza, a po wyborach spadnie on najpewniej na zwycięzców listopadowego starcia. Komu się uda sprawić, że ekipy remontowe położą nową nawierzchnię na ulicy płk Kazimierskiego i pobocznych, na pewno zyska wdzięczność tych, którzy w dawnych koszarach mieszkają lub pracują.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~... 6-10-2010 9:29
Jakie zaszłości? Teren jest własnością Agencji Mienia Wojskowego i to do nich należy wykonanie remontu dróg.
~Obywatel 6-10-2010 10:02
W tym naszym kraju to nie tak do końca wiadomo co i do kogo należy,nikt za nic nie odpowiada stanowiskiem ,wszystkich tych rządzących z dołu i góry do jednego kotła i wysadzic ,może wtedy nastęni sie ockaną
~dass 6-10-2010 10:27
Centrum Szkolenia Radioelektronicznego jak juz :)
~Miśka 6-10-2010 11:00
Sama sobie tam urwałam listwę- masakra!
~moniajg 6-10-2010 12:32
fajne "progi zwalniające", z drugiej strony dwa razy już naprawiałam zawieszenie w swoim samochodzie przez te dziury...XXI wiek...eh
~Kadet 6-10-2010 12:43
Jesli chodzi o podatki to miasto bardzo szybko i skutecznie informuje o wysokosci i terminie placenia. Moze Ci nedzni przedstawiciele obywateli cos zaczna w koncu robic? oprocz tego przypominam tylko, ze przydaloby sie tam rowniez zrobic kanalizacje deszczowa(obecne studzienki sa zasypane) oraz latarnie bo ciemnosc na tym osiedlu zapada wraz z zachodem Slonca. Nie wspomne ze wokol sa Urzedy Panstwowe. Ale w koncu jakie miasto taki stan wszystkiego. Proponuje zmiane nazwy miasta na Jelenia Dziura!!!
~xyzzzz 6-10-2010 13:28
Do Kadet - sam tam mieszkam i też szlag mnie trafia na dziurach, jednak droga należy do wojska(agencja mienia wojsk.), a tereny mieszkaniowe są prywatne, i niestety tak jest że jeśli chce się poprawy to trzeba coś ze swojej kieszeni wysupłać. Wiedzą to właściciele chociażby domków jednorodzinnych - do granicy swojej posesji sami kładą sieć wod-kan.
~diabelek 6-10-2010 14:02
... jak by nie było ... i jaki urząd by nie był na wjeździe ... WSPANIAŁA TO WIZYTÓWKA ... starostwo, to starostwo, miastem sie nie zajmuje ... urząd miasta zreszta także nie.e ... czyli jak zawsze, pod latarnia najciemniej ...
~brun 6-10-2010 14:10
W 2003 roku jak tam byłem widziałem ulice bez dziur. Pewnie inwestorzy przyłączając różne instalacje wykonali przekopy i nawierzchni już nikt nie odnawiał. Ponadto sprawa tych ulic to zaszłość poprzedniego gospodarza z ratusza, który tych ulic nie chciał przyjąć od agencji. Władze miasta są też odpowiedzialne za bałagan jaki tam obecnie jest z parkowaniem samochodów osób przybywających do urzędów. Powinno już dawno przejąć plac. Zauważyłem też brak nadzoru ze strony ochrony zabytków bo połowa szerokich schodów na plac została zniszczona, a były one ozdobą tej części miasta.
~andrus 6-10-2010 15:49
Ja tam chodziłem i jeździłem 25 lat, a i dużo cięższy sprzęt po tych drogach się poruszał i drogi i otoczenie było śliczne - wystarczy dbać jak o swoje...
~sim 6-10-2010 19:38
Ale już ma być przetarg na remont tych dziur i ubytków. Tak więc Jelonka znów ma złe informacje
~bezrobotny 6-10-2010 22:39
Przyjeżdżam autem co miesiąc meldować się do PUP-y. Skandal nie mamy gdzie parkować bo wszystko pozastawiane ,uliczki wąskie.Nie stać mnie na remonty auta bo dziury są straszne. Nie będe jako bezrobotny żądał odszkodowania. Powiedzą mi ,że autobusy są bezpłatne w dniu wezwań. Zagłosuje na tego Prezydenta co zmieni ten stan rzeczy. Do pracy ludzie do pracy !!
~10 BLOg 7-10-2010 7:11
Czyżby jakaś nowa specjalizacja, wojska radiotechniczne? To może Brygada Radiotechniczno-Remontowa :)
~ZABOBRZANIN 7-10-2010 7:34
Jak sprzedadzą plac defilad (Agencja Mienia Wojskowego) to ... to zrobią i wypłacą sobie premie. Nie myślcie nawet że coś zainwestują z naszych niestety wszystkich Polaków pieniędzy.
~Kadet 8-10-2010 9:36
do xyzz- Droga jest publiczna. Jesli ma nazwe nadana przez miasto to wg mnie jest droga pod zarzadem miasta JG. To nie jest teren prywatny. Teren prywatny jest dookola budynku. O ktory jako wspolnota dbamy. Zielen i zagospodarowanie tego terenu. Smieszne jest, zebym budowal siec elektryczna, stawial latarnie, studzienki itd pod droga publiczna-bo wszyscy z niej korzystaja (nie interesuje mnie stan prawny tej drogi). Znajac zycie, jesli kiedys zrobia nawierzchnie to beda zrywac bo przypomni im sie, ze nie ma kanalizacji i sieci elektrycznej! Podsumowujac. JG powinno zmienic nazwe na Jelenia Dziura. A co do przetargu na remont nawierzchni to jeszcze dlugooooo poczekamy. Bo tak to bywa z zamowieniami publicznymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group