Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10583
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

Poniedziałek, 11 października 2021, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wiec poparcia dla Unii Europejskiej
Fot. Przemek Kaczałko
W ponad 100 miastach Polski i kilku za granicą odbyły się wczoraj (10.10) manifestacje wyrażające poparcie dla działań instytucji unijnych, będące odpowiedzią na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził wyższość polskiej Ustawy Zasadniczej nad niektórymi przepisami UE.

W Jeleniej Górze osoby związane z sejmową opozycją spotkały się na Placu Ratuszowym. Kilkaset osób podkreślało swoje przywiązanie do wartości Unii Europejskiej. Zgromadzeni twierdzą, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do wyprowadzenia Polski z UE.

Myślę, że kilkaset osób przyszło - widać, że ludzie nie chcą, żeby ktoś za nich decydował czy mamy być w unii, czy nie. Brytyjczycy też słyszeli od swoich rządzących, że nie chcą wyjścia z UE, ale cały czas zniechęcano ich do UE. To samo jest w Polsce - z jednej strony jako partia przyjmują uchwałę, że nie chcą wyjść z unii, a z drugiej strony wychodzi prezes NBP i mówi "po co nam pieniądze unijne", a kolejny wychodzi i opowiada, że my dopłacamy do unii - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który uważa, że nasze miasto by sobie nie poradziło bez środków unijnych.

W manifestacji uczestniczyli działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy i innych organizacji. Byli też mieszkańcy, którzy nie zgadzają się z polityką PiS.

Wydawało się, że Anglikom nie grozi Brexit, więc w moim odczuciu Polexit jest możliwy i musimy zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Musimy wychodzić na ulicę, pokazywać się, że jesteśmy Europejczykami. W 2004 roku to Lewica wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej i nie pozwolimy, żeby ją wyprowadzić - powiedział Robert Obaz, poseł Nowej Lewicy.

Twoja reakcja na artykuł?

76
47%
Cieszy
41
25%
Hahaha
10
6%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
5%
Złości
27
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (196)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?

Oddanych
głosów
1236
Tak
83%
Nie
14%
Nie wiem
3%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group