Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 10325
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Widmo likwidacji wciąż wisi nad Młodzieżowym Domem Kultury

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 lutego 2012, 14:23
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2012, 11:37
Autor: Angela
Pracownicy MDK odwołali akcję protestacyjną w związku z planowaną likwidacją placówki. Prezydent miasta jednak nie wycofał się z planów, jedynie "zawiesił" swoją decyzję.
Fot. RED
Władze miasta zwołały wczoraj konferencje prasową, podczas której prezydent Marcin Zawiła poinformował oficjalnie, że zawiesza swoją decyzję likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury Jelonek w Jeleniej Górze i stawia warunki, aby placówka mogła działać. Tłumaczył też powody, dla których chciał zamknąć MDK.

Szef miasta powiedział, że kilkanaście lat temu MDK był oblegany przez tysiące dzieci i młodzieży. - Teraz jest to około 500 osób, a koszty, jakie co roku ponosimy na tą placówkę to około 1 mln zł. Analiza finansowa wykazała, że placówka nie pozyskała ani grosza z puli unijnej na działalność bieżącą. Jest szereg programów, które chętnie te pieniądze rozdają – zauważył Marcin Zawiła.

Dodał, że władze nie miały zastrzeżeń co do jakości prowadzonych zajęć, dlatego istniał zamiar przeniesienia ich chociażby do JCK, gdzie jest zaplecze i są do tego warunki. Prezydent miasta podkreślił jednak, że decyzja o likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury jest jedynie zawieszona. - Daję mu drugą szansę, pod warunkiem, że zacznie pozyskiwać pieniądze z zewnątrz i zredukuje zatrudnienie co najmniej o 3,5 etatu. Pracuje tam 12 pracowników merytorycznych i siedem osób obsługi – powiedział. .

Prezydent wytknął też MDK, że nie promowała swoich działań i nie informowała mediów, o tym, co się tam dzieje. Zwrócił też uwagę na fatalny stan budynku, siedziby placówki. Na remont budynku trzeba by sześciu milionów złotych, a miasto takich pieniędzy nie ma, bo ważniejsza jest modernizacja zameczku na Zabobrzu, gdzie przeprowadzi się Osiedlowy Dom Kultury.

Władze zauważają też, że w centrum miasta nie powinno być dwóch placówek o podobnym charakterze . Nie ma – zdaniem samorządu – sensu remont budynku MDK, skoro blisko niego znajduje się Jeleniogórskie Centrum Kultury i klub „Kwadrat”.

Prezydent Marcin Zawiła powiedział też, że gdyby Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Jelonek, była pracownikiem kultury, a nie oświaty, to w trybie natychmiastowym otrzymałaby wypowiedzenie z pracy. Oficjalnie dlatego, że nie starała się o pieniądze zewnętrzne. Nieoficjalnie można było jednak wywnioskować z wypowiedzi prezydenta, że jednym z argumentów było przekazanie mediom treści wczorajszej „poufnej rozmowy” z władzami miasta…

Trudno zgodzić się ze wszystkimi argumentami samorządowców. Stan budynku MDK jest taki, jaki jest, bo gospodarz, czyli miasto, nie przeprowadziło żadnych remontów w minionym dwudziestoleciu. Młodzieżowy Dom Kultury szeroko informował media, przynajmniej do Jelonki te informacje docierały, o swoich imprezach, dniach otwartych, koncertach, sukcesach i tym podobnych. Można zresztą sprawdzić to na podstawie tekstów o działalności placówki. Nie prowadzi ona, co prawda, spektakularnych działań z rozmachem wymagających zaangażowania europejskich środków, ale – rzeczywiście – jak dają, to można spróbować „aplikacji”. Pozostaje jednak wątpliwość, czy celem samorządu jest, aby Unia Europejska dokładała się do wszystkich zadań, których wykonanie należy do władz Jeleniej Góry...
Czy rzeczywiście to źle, że w centrum miasta są dwie placówki kultury (w sumie przeznaczone dla zupełnie innego odbiorcy)? Jakoś nikomu nie przeszkadza śródmiejskie zagęszczenie sklepów sieci Biedronka, banków i innych tego typu przybytków. Wreszcie: MDK nie działa od „wczoraj” i jeśli władza miała wątpliwości co do „jakości” propozycji i funkcjonowania placówki, mogła to spostrzec wcześniej i uzgodnić z załogą korektę pracy i odchudzenie personelu. Nie zaś zaskakiwać decyzją o likwidacji, z której – pod presją protestów społecznych dowodzących, jak w mieście i okolicach MDK jest potrzebny – prezydent wycofuje się rakiem pozostawiając zresztą ludzi związanych z placówką w niepewności. Zawieszenie likwidacji może być rozumiane jako odwleczenie jej w czasie, trudno więc, aby na kogokolwiek podziałało mobilizująco.
Es

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~ 24-02-2012 14:56
szkoda słów żeby tu cokolwiek pisać :(
~ 24-02-2012 15:03
ale ma racje, czemu się nie staraja o dotacje jeżeli takowe są
~ 24-02-2012 15:03
nic tylko groźby - ale jest tak : rada miasta i prezio nie zamkną MDK ale zamknie go inna instytucja NB ze względu na zły stan techniczny i po sprawie - a potem się powie no my wam daliśmy szanse ale budynek nie dał rady i nie wytrzymał he he
~zzzz 24-02-2012 15:14
popieram Prezydenta miasta Jeleniej Góry !
~ 24-02-2012 15:17
Wrotniewski panu chyba nie pomaga. Trzeba na gościa uważać.Nie trzeba było wycofywać się z pierwszej wersji.W przyszłości taką decyzję trzeba będzie podjąć. W innych placówkach znajdzie się miejsce dla wszystkich dzieci z MDK.Dyrektorkę jak najbardziej trzeba pogonić do roboty, jak nie będzie zabiegała o środki zewnętrzne to rozwiązać umowę o pracę.
~xyzII 24-02-2012 15:21
Obserwuję działalność prezydenta od samego początku ,oprócz muzeum to nie ma żadnych pozytywnych osiągnięć. Popatrzcie na inne fora pobliskich miast nigdzie nie ma tyle niezadowolonych jak w Jeleniej .Czy to wina rządzących czy zdegustowani mieszkańcy. A może źli mieszkańcy to do wymiany.
~zawila pajac 24-02-2012 15:30
"Jest szereg programów, które chętnie te pieniądze rozdają – zauważył Marcin Zawiła. " No Pan to bez programów pozyskuje pieniądze na swoje konto :( Podwyżki to sobie Pan robi, a dla dzieci na MDK Pan żałuje, to straszne ;....(
~bumcyk 24-02-2012 15:31
Prezydent Zawiła jest super to durni mieszkańcy nie dorośli do tego by nimi rządził. Precz z mieszkańcami niech żyją władze miasta.
~trrrr 24-02-2012 15:41
masakra....jak nie kijem go to pałą...
~ 24-02-2012 15:48
Super, już sobie wyobrażam 5 latki w klubie Kwadrat :-)
~ 24-02-2012 15:51
A może połączyć Domy Dziecka z Domami Spokojnej Starości? Też będą oszczędności. I wtedy zwolnić całą kadrę, niech się pensjonariusze zajmą sami sobą
~Pinio 24-02-2012 15:58
A nie można, w ramach oszczędności naturalnie, zwolnić pana Zawiły?
~Do Zawiłego 24-02-2012 16:10
Panie!!! Hitler też likwidował polskie domy kultury i szkoły! Pięknie Pan sobie poczynasz, nie ma co.
~!!! 24-02-2012 16:22
Nie trzeba było budować tak głupiej fontanny za straszne pieniądze zresztą fontanna istniała ,a zburzyć murek i wyłożyć kostką za milion złotych to powinien prokurator się zainteresować.MDK zostawcie w spokoju.
~111 24-02-2012 16:29
Jeszcze można w ramach oszczędności zlikwidować URZĄD MIASTA na ul.Sudeckiej straszna tam opryskliwość i gołym okiem widać jaki brak pracy.
~Edek 24-02-2012 16:33
Brak słów dla tych urzędników. Chciałbym wyrzucić ich wszystkich z posad i zmusić do grabienia liści za 600zl/mc
~B.U.G. 24-02-2012 16:36
Zawiła! w tym roku, znajdziesz 60 baniek na wsparcie i remont MDK, jak nie, to zgodnie z prawem, zrobię z ciebie menela!!! A teraz wypad!
~signum_tempo 24-02-2012 16:36
W poniedziałek ok. południa na PWR w Cieplicach chodziła dziewczyna z petycją odnośnie MDK. Jeśli to czytasz, droga koleżanko, to wiedz, że bardzo mi się spodobałaś..Ładna jesteś. Żałuje, że od razu nie wziąłem numeru telefonu od Ciebie.
~xyzII 24-02-2012 16:50
Co dalej z Tuskiem? "Może skończyć jak... " Nasz tak samo!
~bang 24-02-2012 16:51
darmozjady sa w MDK i urzedzie miasta,ale poczekajmy jeszcze z rok dwa dopiero sie zaczna oszczednosci
~ses 24-02-2012 17:05
Co to za argument o dwóch miejscach kultury. Jedno całkowicie różni się od drugiego, całkowicie inne profile działalności. A propo remontu MDK, to nie ma się czym chwalić, że jest w opłakanym stanie. W końcu placówka ta leży w Jeleniej Górze i miasto powinno o nią zadbać. Powinno zadbać też o to, aby młodzi ludzie mieli gdzie spędzać wolny czas. Nie każda placówk musi mieć niesamowite osiągnięcia, ważne jest to, że młodzież ma się gdzie podziać i trenować. Panie Zawiła zamiast zamykać to weź Panie się do roboty i coś napraw, pomóż, a nie wygrażaj ludziom zamknięciem placówek kulturalnych. Toż to wstyd dla "polityka"....
~123 24-02-2012 17:18
tak jak wlodarze dbaja o MDK tak samo RP dba o swojego obywatela,czego tu sie spodziewac??? lepiej to juz było bo wydatkow jest wiecej niz przychodow !!!dac wszystlo kosciołowi bo tam bieda
~kress 24-02-2012 17:23
Szanowny Panie Prezydencie , jestem za zamknieciem skoro nie przynosi dochodów a straty i tak w małym budżecie miasta. Jestem za zamknieciem. Szacunek Panie PREZYDENCIE
~Społ. Doradc 24-02-2012 17:30
Panie Prezydencie, a co z Bursą Potok w Sobieszowie? Zdaje się, iż budynek jest dzierżawiony od miasta, miasto remontuje, dopłaca, a wzbogaca się jedynie arendarz.Proszę się zainteresować sprawą, a później likwidować tak potrzebne młodzieży szkolnej domy kultury. Że niby Potok to bur....sa? ! Wystawić na licytację, a dochód przeznaczyć na remont zabobrzańskiego pałacyku. Miasto lekką ręką zgarnie za taki obiekt wymaganą na remont kwotę.
~...piotr 24-02-2012 17:40
moje zdanie na ten temat jest takie że pan Zawiła i jego świta oraz 50 procent urzędasów tych mianowanych z klucza partyjnego jest w tym mieście zbędna to niepotrzebny koszt dla podatnika wręcz okradanie go bo jak inaczej nazwac płacenie kolosalnych pieniędzy nieefektywnym pracownikom na stanowiskach do spraw niepotrzebnych jeżeli chodzi o MDK jest on bardzo potrzebny nie tylko młodzieży ale ich rodzicom którzy wiedzą że ich dzieci znajdują tam zajęcie i są pod fachową opieką reasumując pozbądźmy się wymienionych na początku a zaoszczędzone w ten sposób miliony przeznaczmy na zaspokajanie potrzeb mieszkańców a nie garstki uprzywilejowanych cwaniaków ich sługusów i kolesi
~filozofia 24-02-2012 17:55
Może na dyrektora trza zatrudnić menagera, a nie nauczyciela....
~bratek12 24-02-2012 18:21
a przepraszam ile osób odwiedza Muzeum a wydano tyle kasy na jego rozbudowę (nie chodzi mi o przymus wycieczek szkolnych) a choćby chodziło o 50 osób to ważne jest że nie będą sie pałetały po mieście i ćpały lub piły, może poszukac srodków dla tej placówki i jej pomóc a nie jedną decyzją zamykać tak jest najprościej
~zniesmaczona 24-02-2012 18:22
Aby móc pozyskać środki zewnętrzne, z różnych funduszy, należy mieć zabezpieczony wkład własny...czyli środki od organizatora!!! W tym przypadku mamy chyba do czynienia z uśmiercaniem jednej jednostki dla korzyści innej,,,a propos remontu zameczku dla ODK! Najlepiej zaknąć Młodzieżowy Dom Kultury, a pompować w "kwadrat"... w sumie to przecież knajpa!!! ... szkoda słów... układy i układziki.
~szynkarz 24-02-2012 18:48
A wiecie jaki jest miesięczny czynsz za "Kwadrat"? 910 zł netto!!! Wynajmijcie coś w tej cenie w tej lokalizacji. Temat dla reportera...
~R.Kiełek 24-02-2012 19:02
"Rozdziobią nas kruki i wrony"......Jako przyjaciel dzieci i kawaler "Orderu Uśmiechu" protestuję !...stawiam stanowcze VETO ...likwidacji placówek kulturalnych, szkolno-oświatowych,opiekuńczych i zdrowotnych itp....Zupełnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ? Czy na dzieciach wypada oszczędzać ? Czy ulice mają wychowywać dzieci i młodzież ? Dzieci nie proszą się na świat !!! obowiązkiem dorosłych ludzi powinna być troska o ich prawidłowy rozwój ...w całej rozciągłości...
~jajo 24-02-2012 19:14
A co temu Panu przeszkadzają nauczyciele? Sam niedawno uczył w Norwidzie niektórzy do dzisiaj pamiętają jego złośliwe pytanie czemu kozacy nosili takie szerokie spodnie? Ktoś wie? Nieważne bo nie o tym teraz. Patrząc na to co się dzieje ostatnio w moim mieście widzę tylko jedną możliwość REFERENDUM!!! Tylko wtedy będziemy mieli jasność czy miejscem tego pana jest Ratusz czy Mauzoleum Karkonoskie
~ 24-02-2012 19:50
Proponuję by zrobić pospolite ruszenie i my mieszkańcy sami zbierzmy kasę na remont MDK!!!!!!!!!
~jool 24-02-2012 19:57
Zawiła to typowy polityczny ignorant. Zapytamy, co zostało z obietnic wyborczych. Już niedługo. Poza tym - pierwszy prezydent JG bez klasy, sweterek po prostu.
~ 24-02-2012 20:15
jak ta garstka ludzi ma pozyskiwać pieniądze unijne skoro miasto musiało by dać kapitał początkowy a resztę unia??? to chore??? jak mają wyremontować budynek skoro nalezy on do miasta? a ono przez 60 lat nie dało ani złotówki na remont to ich wina!!! że tak wygląda!!! i może są konkurencyjni dla ODK ,JCK Muflona ,ze dzieci chcą do nich chodzić pomimo tej biedy co tam jest? może pomyślał sobie ... tam jest zainteresowanie dzieci?? w tej ruderze?? a wyremontowany JCK i muflon i ODK świeca pustkami ??? tylko Zespoły emerytów tam śpiewają i tańczą ? to trzeba uśmiercić MDK ,to młodzież przyjdzie do innych placówek ! tylko do kogo ???do prywatnych firm wynajmujących tam pomieszczenia ? he he !!!
~ 24-02-2012 21:04
zawiła cwaniaczku,jeśli jesteś taki kozak to rób takie rzeczy przed wyborami a nie po,wtedy zobaczymy...
~ 24-02-2012 21:13
DOLNOŚLĄZAK. Moi znajomi, zwani politycznymi lewusami, profesjonalisci od oświaty twierdzą że sprawa nie jest łatwa. Wiele spraw sie nawarstwiło. MDK - to takie odwrócenie uwagi. A tym czasem legalizuje sie działalność szkoły przykoscielnej. Z likwidacji i połączenia szkól kasa pojdzie na sfinansowanie tej przykoscielnej? Natomiast MDK zlikwiduje sie później, uprzednio wyrzucając na zbity pysk dyrektorkę, ktora osmieliła sie zaprotestować. Ale bezczelna baba. Panie prezydencie te 3,5 etatu mozna uzyskac po likwidacji wydziału dialogu, którym kieruje Korzeniewski. W mieście huczy, że ten wydział to biuro partyjne PO-partii, finasowane z magistrackiej kasy. Przecież PO-partia korzysta z dotacji skarbu państwa na swoja dzialalność. Nie wystarczy?
~B.U.G. 24-02-2012 21:38
Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!? Marcin Zawiła!! Gdzie Twój mózg!?!?
~wkurzona 24-02-2012 21:51
Panie Zawiła pałacyk dla ODK-u ważniejszy od MDK-u ? co oznacza, że mamy dzieci równe i równiejsze a niby dlaczego i o co w tym wszystkim chodzi ? za zaistniały stan obwinia Pan Dyrekcję a co przez te dziesięciolecia robiły władze miasta, że budynek jest w tak opłakanym stanie? NIC ! To Wy jesteście wszystkiemu winni więc teraz zamiast straszyć likwidacją weźcie się do roboty i pomóżcie pozyskać fundusze na remont a oszczędności zacznijcie od siebie!!!
~Stefan112 24-02-2012 22:19
Panie Zawiła jest Pan niedoinformowany. Proszę nie zwalać winy za wszystko na MDK. Poniżej ma Pan zakres kompetencji wydziałów urzędu miasta dostępny na stronie miasta. Wydział Kultury i Turystyki 5. Podejmowanie przedsięwzięć w celu rozbudowy bazy kulturalnej na terenie Miasta. 14. Inicjowanie i wspieranie instytucji kultury i innych jednostek organizacyjnych Miasta w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania. Wydział Edukacji i Polityki Społecznej 13. Organizowanie doskonalenia zawodowego kadry kierowniczej podległych jednostek. Jak to się ma do MDK ?
~rechot 24-02-2012 22:21
Areszt mamy piękny, rózowy nawet,a MDK wygląda przy nim jak mroczne lochy.Kontrast poraża.Ale przecież więżniowie spędzają w nim więcej czasu niż dzieciaki w MDK ;)
~Gość 24-02-2012 23:49
Może tak Marcin Zawiła zacznie wreszcie szukać oszczędności w nowo wybudowanym gmaszysku muzeum gdzie to nikt nie chodzi ale żona pana Marcina Zawiły niezłą kasę pobiera co miesiąc ,a może pan Marcin Zawiła zacznie w ratuszu redukcje etatów tych niepotrzebnych swoich doradców ,a ilu ma pracowników żona pana Marcina Zwiły w tym że muzeum i czy to muzeum przynosi jakiekolwiek dochody ,czy aby muzeum nie jest finansowane z naszych podatków,może tu trzeba szukać oszczędności a nie na dzieciakach ,które choć tam miały trochę zajęcia ,trzeba policzyć ,czy więcej ludzi korzysta z MDK ,czy też z muzeum panie Marcinie Zawiła.
~007 25-02-2012 0:24
Oj Panie Prezydencie jest Pan spalony dla obywateli!!!! żenada komentować to ,co Pan mówi!!!!!!!!!!!! wstyd.....
~amanda 25-02-2012 1:22
hm. Jeżeli chodzi o referendum to w brew pozorom całkiem sporo ludzi już nad tym myśli. A jeżeli chodzi o naszego prezydenta i jego poczynania to czego innego można było się spodziewać po kimś kto jest historykiem z wykształcenia? Od początku swojej kadencji nie zrobił nic dobrego dla miasta. Ale nie ważne... Ważne że wspiera kościół bo tylko ta instytucja powinna interesować każdego przeciętnego zjadacza chleba. Prawda? Co tam dzieci i młodzież... Oni doskonale dadzą sobie radę bez żadnego MDK. Potrzebny jest im tylko kościół bo tylko to jest warte wszystkiego ;P
~Profesor 25-02-2012 3:11
Zauważcie, że Platforma Obywatelska w pośpiechu, bardzo chaotycznie i bez głębszej a...lizy podejmuje działania. A druga sprawa to, że zupełnie nie liczy się z głosem społeczeństwa które ich wybrało.
~ 25-02-2012 8:50
Panie Zawiła! A jakie ma pan propozycje dla tych dzieci po zamknięciu MDK. Może niech Pan udostępni pomieszczenia Ratusza lub UM w godz. popołudniowych na działalność sekcji z MDK ;) Coś w zamian powinien Pan zaproponować!!!! Zycie nie lubi pustki!!!!!!!!!!!
~wystarczy 25-02-2012 9:23
myślę ,ze już może wystarczy tych opinii na temat Pana Zawiły i może tak skupmy się jak faktycznie można by pomóc MDK ,czas leci !!!
HankaOdRumcajsa 25-02-2012 10:37
Unia da, Unia pożyczy, Unia wesprze... A Polacy jak te żebraki... biorą kasę, swojej nie mają. A nikt nie widzi, że Sitek bez kasy unijnej daje radę jak narazie... czyli można. Skromnie, ale można.
~jeżozwierz1 25-02-2012 11:49
Wspominany Osiedlowy Dom Kultury swoją działalność prowadzi na Zabobrzu przy ul. Trzcińskiego 12. Przejęty został niedawno przez Gminę . W obiekcie tym funkcjonuje od lat osiemdziesiątych. I nagle ta lokalizacja przestała być atrakcyjna. W rzeczy samej, obskurny "blaszak" nie przystaje do misji, jaką prowadzi ODK. Szykuje się obiekt zabytkowy i urokliwy, tzn."zameczek" opuszczony przez Filię Politechniki Wrocławskiej. Remont też będzie kosztował , pieniądze wyasygnuje Miasto. Działalność tam prowadzona nie jest za darmo, więc biednych na nią nie stać. I programu edukacyjno-wychowaczego dla dzieci z biednych rodzin szanowni rajcy i prezydent też nie mają. Kasy na remont MDK żałują. Linczują Panią Dyrektor za jakieś wydumane tajemnice. Trawi nas ciekawość-kiedy, komu i za ile budynek MDK?
HankaOdRumcajsa 25-02-2012 12:25
Jak to? Podobno centrum usługowe ma być w budynku przy Skłodowskiej.
~jeżozwierz1 25-02-2012 14:12
W naszym grodzie centra handlowe-widma już są. Teraz czas na usługi? A jakie, można wiedzieć? Kolejne solarium, salon fryzjerski, stylizacja paznokci ?. Litości.
~ 25-02-2012 16:48
Pani Dyrektor MDK. BRAWO Podać proszę do Sądu Prezydenta za pobliczne poniżenie, obrazę, zniewagę, zniesławienie, przekreślenie Pani dobrego imienia i dorobku życiowego. Prezydent to nie święta krowa, który może pluć na człowieka tylko za to że ma inne zdanie. Prezydent działa zgodnie ze starą komunistyczną zasadą "KTO NIE Z MIECIEM TEGO ZMIECIEM".Wszystkie postawione zarzuty dyrektorowi są zarzutami do prezydenta i urzędu. Budynek- własność miasta-czyli prezydent odpowiada za remonty. Prezydent zatrudnił tylu urzędasów, że nie panuje nad tym co faktycznie mają robić. (Wydział Kultury, Wydział Promocji, Inicjatyw itp) Oczekuję oficjalnego stanowiska jeleniogórskiego Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w obronie nauczyciela.
~Jz 25-02-2012 19:49
(do Gościa) - jeżeli już Pan takie ostre słowa rzuca w stronę prez. , to warto strzelać celnie. Muzeum Karkonoskie jest instytucja podlegającą Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, a nie miastu, więc Zawile nic do remontu i pracowników ... I jeśli Gościu, nie chodzisz do Muzeum, to tylko świadczy o tobie. Pewnie słowo galeria kojarzy sie panu z Galeria Karkonoską wyłącznie ...
~ 26-02-2012 14:06
Taaa teraz Pani Danusia z MDK będzie mieć przerąbane, bo postawiła się prezydentowi. Ale co mamy robić my mieszkańcy skoro wszystko nam zamykają? Kino Marysienka- niepotrzebne -zamknęli, i teraz super chiński dom handlowy mamy w którym nic nie ma.Teraz mięli chrapkę na MDK -po naszym trupie szanowni ,,radni,, i szanowny panie ,,prezydencie,, Niech się Pani nie boi będziemy Panią wspierać.
~ 26-02-2012 18:23
Prezydent strzela sobie w stopę swoimi szalonymi pomysłami, Pani Dyrektor jesteśmy z Panią i będziemy bronić MDK-u do upadłego !
~ciekawska 26-02-2012 21:06
hm! podobno są chętni na ten obiekt / MDK/ chętnie poznalibyśmy bliżej zainteresowanego , może " gra warta świeczki" i wszyscy na tym skorzystają ! oby nie było to kolejne centrum handlowe ! także trzeba to mądrze przemyśleć- bo będzie jak zawsze : porażka, obciach,żenada!! Przenieść sekcje działające z korzyścią dla dzieci w godziwe warunki i po sprawie. Bo " czasy w bawienie się w harcerstwo" nie mogą już mieć racji bytu w obecnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group