Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8772
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wichura unieruchomiła wyciągi

Czwartek, 29 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:37
Autor: TEJO
Śnieg, wiatr i zamiecie utrudniają wędrówki po górach licznym turystom, którzy spędzają w kurortach ostatnie dni 2005 roku.

Goprowcy ogłosili w czwartek czwarty stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali. – Śnieg nawiewany jest przez wiatr, tworzą się zaspy, które w rejonach kotłów polodowcowych mogą spaść i spowodować lawinę – mówi Krzysztof Czarnecki, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przed południem nieczynne były wyciągi na Kopę w Karpaczu i górna sekcja krzesełek na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Ich otwarcie zależne jest od tego, czy osłabnie wiatr.

Na szlakach turystycznych zalega głęboki śnieg, który jest nieprzetarty. Grubość warstwy białego puchu wynosi od 90 do 130 cm. Rano na Śnieżce zanotowano minus 16 stopni Celsjusza.

Poprawiają się warunki narciarskie. Czynne są nartostrady „Liczykrupa” i „Puchatek”.
Dla amatorów biegania na nartach jest nowa atrakcja. Oprócz szlaków na Polanie Jakuszyckiej, można od czwartku korzystać z Trasy Biegowej w Karpaczu.
– Jest dostępna dla biegaczy nieodpłatnie. To jedna z najbardziej malowniczych i najpiękniejszych tras biegowych w Europie, położona na wysokości 885 m n.p.m. o długości 2,5 km. Ma homologację FIS-u – poinformowała Ewa Bartnik z referatu promocji miasta pod Śnieżką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group