Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7361
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż wystawy “Fotografia dzikiej przyrody 2013”

Środa, 3 września 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wernisaż wystawy “Fotografia dzikiej przyrody 2013”
Fot. Organizator
W czwartek (4 września) o godz. 17.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się wernisaż objazdowej wystawy kolejnej 49. edycji “Fotografii dzikiej przyrody 2013” z około 100 pracami nagrodzonymi w konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa będzie czynna do 28 września.

Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Tegoroczna edycja obejmowała kilkanaście kategorii: podwodne światy, portrety zwierząt, dzika przyroda w środowisku miejskim, królestwo roślin czy przyroda w technice monochromatycznej oraz inne.

Zostały przyznane także nagrody specjalne. Zwycięskie prace wyselekcjonowane zostały spośród prawie 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96. krajów.

Wśród nagrodzonych zdjęć znajdują się m.in. dwie fotografie z Polski: “Oko ropuchy” Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii portrety zwierząt, oraz “Ostatni blask światła” Mateusza Piesiaka z Wrocławia - nagrodzony w kategorii wiekowej 15–17 lat.

Wystawa zagości po raz kolejny także m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Ogólnopolskim sponsorem wystawy jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, a organizatorem tournée wystawy po Polsce - Agencja Zegart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group