Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8409
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Wernisaż wystawy Bartosza Burgielskiego

Piątek, 18 września 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:20
Autor: Andrzej Weinke
Kowary: Wernisaż wystawy Bartosza Burgielskiego
Fot. Andrzej Weinke
W środę (16.09) w Domu Tradycji – siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar odbył się wernisaż wystawy Bartosza Burgielskiego. Wystawa młodego kowarskiego artysty nosi nazwę „Natura” i pokazuje jego niezwykłą wszechstronność oraz kierunki artystycznych poszukiwań. Prezentowane są na niej dzieła wykonane w bardzo różnych technikach, od malarstwa po prace tkackie.

Na wernisaż przybyli miłośnicy sztuki, rodzina i przyjaciele artysty. Otwarcie wystawy poprzedziły krótkie koncerty Ludwika Szulii i Anny Burgielskiej oraz Anny Burgielskiej i Ewy Antosik.

Bartosz Burgielski jest artystą plastykiem oraz terapeutą. Pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kowarach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego prace często inspirowane są folklorem i mistycyzmem europejskim oraz prekolumbijskim

Wystawa została zorganizowana w ramach Festiwalu Sztuki Włókna - XLII Międzynarodowego Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary 2015”, imprezy która odbywa się w dniach 14-27 września 2015 r. już po raz czterdziesty drugi. Organizatorem tego święta tkaniny jest Fundacja na rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej. Partnerem jest Gmina Miejska Kowary oraz Stowarzyszenie Miłośników Kowar. Kuratorem generalnym Festiwalu Sztuki Włókna jest prof. zw. Ewa Maria Poradowska-Werszler.
Wystawę Bartosza Burgielskiego można oglądać w Domu Tradycji (Kowary, ul. Górnicza 1) do 30 listopada 2015 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group