Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6329
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend z Bike Adventure

Środa, 30 czerwca 2010, 14:05
Aktualizacja: Piątek, 2 lipca 2010, 9:59
Autor: arec
Jelenia Góra: Weekend z Bike Adventure
Fot. T.Raczyński
W najbliższy piątek w Jeleniej Górze miłośnicy kolarstwa rozpoczną prawdziwą rowerową przygodę. W ciągu trzech dni uczestnicy Bike Adventure wjadą na Szrenicę, wezmą udział w Maratonie oraz wyścigu XC.

Zawody rozpoczną się w piątek od wjazdu na Szrenicę. Uczestnicy Bike Adventure rozpoczną zdobywanie górskiego szczytu spod ruin skoczni narciarskiej w Szklarskiej Porębie. Następnie trasa poprowadzi przez wodospad Kamieńczyka, Halę Szrenicką na samą Szrenicę. Długość całego etapu wyniesie 5 km, na kolarzy czeka 600 metrów przewyższenia. Zawodnik, który pierwszy zamelduje się na mecie zostanie oficjalnie odnotowany jako pierwszy zdobywca Szrenicy na rowerze.

W sobotę o godzinie 9 rano z Parku Norweskiego w Cieplicach wystartuje Maraton. Zawodnicy będą mieli do pokonania 51 km na trasie z przewyższeniami rzędu 1524 metrów. Z kolei o godzinie 18 rozpoczną się zmagania w wyścigu XC, który odbędzie się na ścieżkach Parku Norweskiego.

Ostatniego dnia Bike Adventure ponownie zostanie rozegrany Maraton. Tym razem na trasie o dystansie 52 km z przewyższeniami rzędu 1650 metrów.

Jednak Bike Adventure to nie tylko zmagania sportowe, ale również próba integracji osób, które wolny czas najchętniej spędzają na dwóch kółkach: „Oprócz codziennych doznań rowerowych na ciekawych trasach, poprzez dukty leśne, w niezapomnianych okolicznościach przyrody, wieczorem stawić się trzeba na imprezie w gronie pasjonatów dwóch kółek. Każdego dnia w specjalnie do tego przygotowanym miejscu trzeba wziąć udział w nietuzinkowej zabawie. Bike Adventure to przygoda dla prawdziwych zapaleńców. Osób, które oprócz rowerowych zmagań przede wszystkim cenią sobie dobre towarzystwo, dla których nie miejsce na podium jest najważniejsze, a raczej zmaganie się ze swoimi niemocami. Bike Adventure to miejsce, w którym krzyżują się sport i dobra zabawa” – napisali na swojej stronie internetowej organizatorzy.

Karty zgłoszeniowe do Bike Adventure można wypełnić na stronie internetowej www.bikeadventure.pl lub osobiście w biurze organizatora. Zgłoszenia można wysłać jeszcze tylko w dniu dzisiejszym.

Bike Adventure to kolejna impreza z cyklu „Jelenia Góra… i jedziesz w dobrym kierunku”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Grabek Promotion Sp. z o.o.

Poniżej podajemy program zawodów.

Piątek 2 lipca:

I Etap - Uphill Race Szrenica 2010
Start w Szklarskiej Porębie godz. 17
Dekoracja zwycięzców w Parku Norweskim w Cieplicach godz. 20

Sobota 3 lipca:

II Etap - Maraton
Start w Parku Norweskim w Cieplicach godz. 9
Dekoracja zwycięzców w Parku Norweskim w Cieplicach godz. 18

III Etap - Wyścig XC ścieżkami Parku Norweskiego
Start godz. 18
Dekoracja zwycięzców godz. 19

Niedziela 4 lipca:

IV Etap - Maraton
Start w Parku Norweskim w Cieplicach godz. 9
Dekoracja zwycięzców w Parku Norweskim w Cieplicach godz. 16.30

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group