Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8434
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend w Zdrojowym – to warto zobaczyć

Wtorek, 11 czerwca 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:51
Autor: Org
Jelenia Góra: Weekend w Zdrojowym – to warto zobaczyć
Fot. Organizator
Zdrojowy Teatr Animacji w sobotę (15.06.) o godz. 16.00 proponuje przedstawienie „A– ta– Ymm”, adresowane do naj najów czyli widzów najmłodszych, do trzech lat. Natomiast w niedzielę (16.06.) również o godz. 16.00 – pokaz laureatów VI Festiwalu Tańca Orientalnego i Flamenco. Na każdą z tych propozycji mamy dla naszych Czytelników po dwie podwójne wejściówki – do odbioru na hasło Jelonka.com po potwierdzeniu w dziale marketingu teatru, tel. 512 219 961.

„A-Ta-Ymm” to specyficzny spektakl. Jest zbudowany na zasadzie wrażeniowej, a nie fabularnej. Odwołując się do zmysłu wzroku kolejne sceny przedstawiają kolejne ruchome obrazy. Znajdujemy się w dziecięcym pokoju pełnym kolorowych klocków. Niektóre z nich grają, inne szeleszczą, jeszcze inne same chodzą i łączą się między sobą. Słuchamy patrzymy dziwimy się, a świat kreowany na naszych oczach ulega ciągłym przemianom. Są to pierwsze próby poznania i nazwania otaczającego dziecko świata. Świata kształtów, kolorów, dźwięków, emocji i sytuacji.

Sposób budowania działań aktorskich osadzonych wśród dość nieoczywistych kształtów i permanentnego „tu i teraz” to bardzo oryginalna forma zabawy. Dodatkowo z uwagi na możliwości psychomotoryczne małych dzieci, ruch w spektaklu odbywa się w zwolnionym tempie. Bazę tekstową przedstawienia stanowi utwór Macieja Wojtyszki „Bromba i inni”, ale spektakl bazuje na rytmach, powtórzeniach, muzyczności języka traktowanego alogicznie.

Plan gry i widowni zorganizowany jest na scenie, najmłodsi widzowie siedzą wokół sceny na podłodze na poduszkach, dalszy rząd zajmują opiekunowie dzieci, na krzesłach. Ostatnim obrazem i zarazem finalną sceną przedstawienia jest spontaniczna interakcja z widownią, kiedy to dzieci zostają wpuszczone na scenę i zaproszone do zabawy wybranymi elementami scenografii, czyli klockami.

Scenariusz i reżyseria Dorota Bielska, scenografia Rafael Akahira, muzyka Jacek Wierzchowski, asystentka reż. Kinga Maciejewska. Obsada: Dorota Korczycka – Bąblińska, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna. Bilety  w cenie 15 zł oraz rodzinny 32 zł (dla trzech osób).
 
Amatorzy gorących rytmów powinni wybrać się natomiast na pokaz laureatów Festiwalu Tańca Orientalnego i Flamenco. To piękne widowisko było po raz pierwszy oklaskiwane w minioną niedzielę. Bilet kosztuje 20 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1034
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group