Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6408
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JAKUSZYCE: Weekend na biegówkach. Tłumy na Polanie Jakuszyckiej

Niedziela, 27 lutego 2011, 9:00
Aktualizacja: 10:36
Autor: RED
JAKUSZYCE: Weekend na biegówkach. Tłumy na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Marek Kamianowski
Idealna pogoda i zbliżająca się wielkimi krokami największa impreza narciarska, czyli Bieg Piastów, sprawiły, że w minioną sobotę „kto żyw” podążał w stronę Jakuszyc, by pooddychać górskim powietrzem i skorzystać z uroków świetnie przygotowanych tras.

W tym roku szczęście narciarzom biegowym sprzyja. Pogoda wydaje się wymarzona: śniegu jest w sam raz, do tego słońce i lekki mróz. Wiele wskazuje na to, że taka właśnie aura utrzyma się jeszcze co najmniej w pierwszej dekadzie marca. Wspomnienie o latach, kiedy o tej porze roku śniegu było jak na lekarstwo i trzeba go było dowozić, by móc zorganizować zawody, wyglądają przy tym, co mamy teraz, zupełnie nierealnie.

Wczoraj do Jakuszyc przyjechał tłum zainteresowanych aktywnym spędzeniem dnia. Ludzie dotarli w większości samochodami, ale nie zabrakło też narciarzy, którzy skorzystali z dogodnego połączenia koleją i na stacji Jakuszyce wysiedli z szynobusa. To pierwszy sezon, kiedy pociąg kursuje regularnie na trasie z Jeleniej Góry do Kořenova i z powrotem. A na Polanie Jakuiszyckiej wszyscy myślą już o tym, co tu się będzie działo za tydzień: Bieg Piastów!

Największa impreza narciarska w regionie kusi narciarzy z wielu krajów. Już wczoraj spotkać można było na trasach cudzoziemców. Miłośnicy aktywnego wypoczynku poznawali trasę i uczestniczyli w treningach. Nie zabrakło jednak i „zwykłych” turystów w różnym wieku, którzy przyjechali do Jakuszyc, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i nacieszyć oko pięknymi krajobrazami. A przy okazji „naładować akumulatory” na kolejny tydzień.

Za zdjęcia dziękujemy serdecznie Markowi Kamianowskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group