Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Ważne zwycięstwo "Karkonoszek"

Poniedziałek, 11 marca 2019, 21:25
Aktualizacja: 21:58
Kadetki MKS–u MOS Karkonoszy II Jelenia Góra mają szansę zająć 7. miejsce na zakończenie rozgrywek Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej. W poniedziałkowym (11.03) starciu z Zastalem Zielona Góra podopieczne Jerzego Gadzimskiego zwyciężyły 75:57. Jeśli jeleniogórzanki wygrają w stolicy lubuskiego, zakończą grupę o miejsca 7–12 na najwyższej z możliwych lokat.

Pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli miejscowych, bowiem przegrywały one 13:20. Po wznowieniu gry Karkonosze szybko dogoniły rywalki i do przerwy kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej oglądali wyrównane widowisko (37:36). Po zmianie stron jeleniogórzanki wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do samego końca. Przed decydującą "ćwiartką" było już 61:49 i tylko przez chwilę można było się obawiać o końcowy rezultat, gdy w 33. minucie na tablicy wyników było jedynie 61:54. Od tego momentu MKS MOS zdobył 12 punktów z rzędu (73:54), a mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Jerzego Gadzimskiego 75:57.

MKS MOS Karkonosze II Jelenia Góra - SKM Zastal Zielona Góra 75:57 (13:20, 24:16, 24:13, 14:8)
MKS: Lubecka 24, Pladzyk 14, Podroużek 11, Ranecka 9, Brzeźniak 6, Rybak 4, Mosoń 3, Romano 2, Działa, Fac, Maciak.
Zastal: Kowalska 31, Grabowiecka 7, Rogaczewska 6, Skrzypczak 4, Różańska 4, Kołaczkowska 3, Kaluta 2.