Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7308
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważne wsparcie dla jeleniogórskich strażaków

Wtorek, 12 grudnia 2017, 8:03
Aktualizacja: Środa, 13 grudnia 2017, 6:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ważne wsparcie dla jeleniogórskich strażaków
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (11.12) w JRG 1 przy ul. Sokoliki 6 odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych pojazdów, które będą służyć jeleniogórskim strażakom, a co za tym idzie – mieszkańcom Jeleniej Góry i gmin ościennych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gmin, powiatu, miasta, jeleniogórscy strażacy, komendant wojewódzki PSP we Wrocławiu, a także parlamentarzyści.

Autodrabina Magirusa na podwoziu Iveco oraz samochód osobowy kia cee'd to nowe pojazdy, którymi dysponuje JRG 1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Pierwszy z samochodów został zakupiony ze środków Interreg 5A Republika Czeska – Polska, w którym beneficjentem była Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, a auto osobowe dzięki wsparciu starostwa powiatowego i gmin powiatu jeleniogórskiego.

Nowa autodrabina zastąpi wysłużonego Jelcza (rok produkcji 1988). Nowe pojazdy o wartości 3,7 mln zł to bardzo ważny krok ku poprawie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. - To ogromne pieniądze, nie do "przeskoczenia" dla samorządów – podkreślił bryg. Radosław Fijołek, komendant miejski PSP. - Modernizacja straży to ważna sprawa i myślę, że to wszystkich cieszy – powiedziała obecna na uroczystym przekazaniu – wiceminister edukacji Marzena Machałek.

W przyszłym roku z centralnych rozdzielników planowany jest zakup ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego, samochód rozpoznawczo-ratowniczy oraz samochód ciężki gaśniczy, który wzbogaci jednostkę przy ul. Sudeckiej. Ponadto już w styczniu planowane jest ogłoszenie przetargu w partnerstwie z Miastem Jelenia Góra na średni samochód gaśniczy, a także drugie auto gaśnicze przy montażu finansowym obejmującym Komendę Wojewódzką PSP, Powiat Jeleniogórski i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1030
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group