Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5970
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważą się losy zameczku przy Termach

Piątek, 21 października 2016, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 22 października 2016, 8:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ważą się losy zameczku przy Termach
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Spółka Termy Cieplickie kończy postępowanie w sprawie wyboru architekta, który ma przygotować koncepcję zagospodarowania zameczku nieopodal Term wraz z jego terenem. – Dzisiaj (21.10) zarząd podejmie decyzję, czy złożona oferta spełnia określone wymogi zarówno techniczne, jak i finansowe – mówi Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich.

Chodzi o budynek, w którym kiedyś mieściło się Przedszkole „Zaczarowany Parasol”. Jak mówi Miłosz Sajnog, spółka Termy Cieplickie wysłała zapytania ofertowe do kilkunastu firm architektonicznych z Polski, które przygotowywały koncepcje dla podobnych obiektów, w tym były laureatami prestiżowych konkursów dotyczących projektowania takich budynków.

- W odpowiedzi otrzymaliśmy jedną ofertę, którą dzisiaj zajmie się zarząd – mówi Miłosz Sajnog. – Oczekujemy bowiem zarówno koncepcji zagospodarowania terenu przy tzw. zameczku przy ul. Fabrycznej, jak i dwóch koncepcji zagospodarowania samego obiektu: na cele hotelowe lub usługi publiczne (w tym m.in. sale konferencyjne, miejsce do zajęć dla dzieci, itp.). Dodatkowo poprosiliśmy o szkic wstępny do koncepcji. Nie chcieliśmy specjalnie ograniczać wizji architekta, dlatego dajemy mu szerokie pole działania, ale najpierw musimy sprawdzić, czy złożona oferta spełnia wymogi postępowania – dodaje wiceprezes Term Cieplickich.

Jak już pisaliśmy, Miasto odebrało obiekt dyrekcji Przedszkola „Zaczarowany Parasol” pod koniec 2015 roku. W styczniu br. były prezes Zbigniew Kubiela zapowiadał, że docelowo obiekt ma zostać przeznaczony na pokoje hotelowe i ,być może, gabinety spa, a teren przyległy do budynku zostanie przyłączony do Term Cieplickich i przeznaczony na basen zewnętrzny i usługi basenowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group