Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7235
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważą się losy klubu Vitaral Jelfa

Piątek, 13 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA
Jeśli do przyszłego tygodnia nie znajdzie się sponsor dla klubu sportowego Vitaral Jelfa, drużyna z ekstraklasy piłkarek ręcznych prawdopodobnie się rozpadnie. W najbliższy weekend zakończą się tegoroczne rozgrywki i jeśli nie będzie gwarancji finansowych na przyszły sezon, zawodniczki będą szukały nowych pracodawców.

Witaminki na brak ofert nie narzekają. Skrzydłowa Magda Młot czy bramkostrzelna Agata Wypych mają po kilka propozycji. Nie ukrywają jednak, że chciałyby pozostać w Jeleniej Górze.
– W imieniu klubu prowadzimy rozmowy z 8 potencjalnymi sponsorami – mówi Małgorzata Majeran-Kokott, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa. – Są wśród nich duże koncerny jak PZU czy Energia Pro. Nie ma jednak żadnych gwarancji, że któraś z tych firm zdecyduje się na sponsoring.
Utrzymanie zespołu na przyzwoitym poziomie w ekstraklasie to koszt ok. 1,5 miliona złotych na sezon. Do tej pory klub utrzymywało niemal w całości Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa, jednak niedawno sponsor obciął dotację o połowę.

Zmiana terminu
W weekend Vitaral Jelfa walczy o brązowy medal
z Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w sobotę
(14 maja) o godz. 18, a nie jak pierwotnie planowano
– o 17 – w hali przy ul. Złotniczej. W przypadku porażki Jelfy, decydujący o brązowym medalu mecz odbędzie się w niedzielę (15 maja) o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group