Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6124
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ważą się losy bębnowego rekordu Guinessa

Czwartek, 7 sierpnia 2008, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 8 sierpnia 2008, 7:29
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Ważą się losy bębnowego rekordu Guinessa
Fot. TEJO
– Złożyliśmy pełną dokumentację o biciu rekordu w ilości bębniarzy do biura Księgi Guinessa – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida. – Teraz czekamy na werdykt, czy udało nam się go pobić czy nie.

Pracownicy księgi rekordów oglądają zdjęcia, czytają dokumentację dotyczącą niezwykłej chwili, jaką był koncert 900 bębniarzy na 900 lecie miasta. Choć nie udało się zebrać wszystkich dziewięciuset grających, są spore szanse, że ten wyczyn trafi do księgi rekordów.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim jeleniogórzanom, którzy przystąpili do bicia rekordu – powiedział dyrektor Nauka. – Usłyszałem wtedy niezwykłe wyznanie od jednego z uczestników – Gdy tak wspólnie bębniliśmy poczułem się tak dumny, że jestem jeleniogórzaninem. Słyszałem też wyjątkowo dużo pochwał za dobór repertuaru. Staramy się w miarę naszych możliwości.

Po imprezie było też wiele zarzutów, że nie widać dobrze aktorów i akcji. –Niestety, taka jest specyfika teatru ulicznego i próba „unowocześniania” nic nie da. Dlatego wiele grup gra na szczudłach, żeby widz mógł swobodnie obserwować przedstawienia – wyjaśnia Bogdan Nauka.

Dyrektor teatru prosi też wszystkich który robili zdjęcia podczas bicia rekordu, o przesyłanie ich na adres mailowy: koordynacja@teatr.jgora.pl. Zdjęcia zostaną wysłane do Wielkiej Brytanii jako uzupełnienie wniosku o wpis do księgi rekordów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group