Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8169
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty z komiksu w BWA od poniedziałku

Niedziela, 4 października 2020, 14:18
Aktualizacja: 14:22
Autor: BWA
Jelenia Góra: Warsztaty z komiksu w BWA od poniedziałku
Fot. Archiwum BWA
W poniedziałek (5.10) w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych rozpoczynają się warsztaty z komiku i będą trwały do 16 października. Prowadzenie: Szymon Teluk. Udział jest bezpłatny.

Każdy może wziąć udział w warsztatach (można wejść w dowolnym momencie). BWA zaprasza do grupy na Facebooku „Warsztaty z komiksu”: https://www.facebook.com/groups/256356162357614

W grupie publikowane będą filmy z opisami ćwiczeń oraz pokazem rysowania. Uczestnicy realizują ćwiczenie i publikują efekty na profilu grupy. Prowadzący omawia je w formie filmu.

Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy. W 2020 roku oprócz bieżącej pracy dydaktycznej zrealizował cykl warsztatów i plenerów on-line dla grup naborowych i niezorganizowanych.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

Warsztaty wchodzą w skład projektu BWA w sieci. Kurator: Piotr Machłajewski. Wszystkie materiały zrealizowane w ramach projektu znajdują się na blogu: www.bwawsieci.blogspot.com

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Działalność BWA jest finansowana z budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group