Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5848
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"

Sobota, 14 grudnia 2019, 10:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 12:07
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"
Fot. Rzemiosła
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyło się 13 grudnia spotkanie z Łukaszem Janke – operatorem kamery Polsatu. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klasy pierwszej Technikum Fotografii i Multimediów.

Tematem spotkania była telewizja od kulis. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na ile ciekawa i na ile trudna jest praca w telewizji ogólnopolskiej. Pan Łukasz opowiedział, na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego i jaką rolę odgrywa operator kamery. Wyjaśnił, dlaczego kamera w telewizji musi być taka duża i jak powstaje materiał w telewizji newsowej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób szuka tematów i jak wygląda jego dzień pracy. Ponadto uczniowie dostali wskazówki, na co zwrócić uwagę żeby pracować w telewizji ogólnopolskiej i jak pokierować sobą, żeby pracować zgodną z pasją i zainteresowaniami.

Warsztaty były doskonałym uzupełnieniem zajęć, które odbywają się na kierunku Technik fotografii i multimediów. Uczniowie często sami spotykają się z podobnymi problemami związanymi z fotografią reportażową, realizacją nagrań filmowych czy tworzeniem materiałów dziennikarskich. Mając kontakt z profesjonalistą, mogli zadawać konkretne pytania i uzyskać wiele cennych uwag. Wielu z nich planuje związać swoją przyszłość z fotografią i dziennikarstwem. Niektórzy marzą też o pracy w telewizji i filmie. Dzięki uprzejmości pana Łukasza zaplanowano już drugą cześć zajęć warsztatowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu telewizyjnego, z którego korzysta na co dzień.

Łukasz Janke od 2008 r. związany jest z Telewizją Polsat i Polsat Newa. Przez 12 lat pracował jako operator kamery we Wrocławiu. Od dłuższego czasu odpowiada za nasz region. Zależy mu nie tylko na rzetelnym informowaniu o wydarzeniach, ale też na promocji regionu. Z powodzeniem realizuje materiały, które emitowane są na ogólnopolskiej antenie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group