Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6512
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty motywująco–integrujące dla seniorów

Piątek, 19 czerwca 2015, 7:52
Aktualizacja: 8:02
Autor: KSON
Jelenia Góra: Warsztaty motywująco–integrujące dla seniorów
Fot. Archiwum KSON
Ponad 30– osobowa grupa seniorów i osób z niepełnosprawnością wzięło udział w trzydniowych warsztatach motywująco – integrujących w jednym z obiektów hotelowych Kotliny Jeleniogórskiej. Odbyły się one w ramach projektu „Senior na czasie – III edycja”.

Grupa podzielona była na trzy dziesięcioosobowe zespoły, które przez trzy dni pod kierunkiem psychologów, przygotowywały się do kursów komputerowych rozpoczynających się w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych od końca czerwca.

To ważny etap przygotowania do sześciomiesięcznego kursu komputerowego, prowadzonego w trzech grupach: dla początkujących, dla uczestników, którzy w poprzednich dwóch edycjach „Seniora na czasie”, poznali już tajniki pracy przy komputerze i mogą rozszerzyć zakres swojej wiedzy oraz dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku, którzy w czasie kursu mają szansę nauczyć się obsługi komputera przy użyciu specjalnego programu, umożliwiającego bezwzrokową lub wspomaganą pracę z tym sprzętem.
W trzeciej grupie są jeszcze dwa wolne miejsca, a wszelkich informacji udzieli zainteresowanym sekretariat biura KSON pod nr tel. 757524254, mailowo pod adresem biuro@kson.pl, lub w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.

To pierwsza taka inicjatywa w III edycji projektu, który znalazł dofinansowanie w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

W ostatnim dniu warsztatów integracyjnych ich uczestnicy zaprezentowali trzy atrakcyjne programy
kabaretowe nagrodzone gromkimi brawami. Był też czas na wspólne śpiewanie, rozmowy, wzajemne poznanie czyli szeroko pojętą integrację.

Warto przypomnieć, że dziesięciostanowiskowa pracownia komputerowa w KSON-ie to również efekt dofinansowania tego resortu sprzed trzech lat, dzięki czemu ponad 250 osobom umożliwiono szkolenia z zakresu obsługi komputera.

Wielu spośród nich działa społecznie w organizacjach zrzeszonych w KSON-ie, PZN oraz Związku Inwalidów i Emerytów i Rencistów, a także w innych organizacjach pozarządowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
699
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group