Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9775
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty medyczne w KCM z transmisją z sali operacyjnej

Piątek, 17 czerwca 2016, 0:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2016, 12:53
Autor: KCM
Jelenia Góra: Warsztaty medyczne w KCM z transmisją z sali operacyjnej
dr n. med. Mikołaj Karmowski
Fot. Użyczone/KCM
– 4 czerwca gościliśmy w KCM Clinic specjalistów z całej Polski na zorganizowanych przez nas wspólnie z firmą Olympus Polska nowatorskich warsztatach laparoskopowych w ginekologii z transmisją live 3D z Sali operacyjnej nt. „Osiągnięcia nowoczesnej laparoskopii w leczeniu endometriozy, bezpłodności oraz zmian nowotworowych”– informują organizatorzy.

Wydarzenie to miało bezprecedensowy charakter. Po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbyły się zabiegi laparoskopowe transmitowane na żywo z sali operacyjnej, a uczestnicy warsztatów podczas zabiegów mogli rozmawiać z operatorami oraz zadawać im pytania! Po raz pierwszy również, transmisja przeprowadzona była w nowoczesnej technologii trójwymiarowej czyli przestrzennej z obrazem 3 D. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych technik audiowizualnych

Operacje przeprowadzali dr n. med. Mikołaj Karmowski - kierownik Centrum Ginekologii Laparoskopowej i Leczenia Endometriozy KCM Clinic oraz jako zaproszony gość - dr n. med. Marcin Misiek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Warsztaty poświęcone były głównie leczeniu laparoskopowym endometriozy, będącej tzw. plagą młodych kobiet. KCM Clinic jest obecnie jednym z wiodących ośrodków zastosowania laparoskopii w ginekologii, szczególnie w leczeniu tego schorzenia.
Endometrioza może objawiać się przewlekłym bólem w miednicy oraz zaburzeniami płodności. Może też zwrócić na siebie uwagę z powodu dolegliwości bólowych podczas współżycia, zaburzeń cyklu miesiączkowego, silnych bóli podczas miesiączki lub problemów z zajściem w ciążę.

Głównym specjalistą w zakresie laparoskopowego (czyli małoinwazyjnego) leczenia endometriozy w KCM Clinic jest znakomity ginekolog, dr n. med. Mikołaj Karmowski, który w KCM Clinic zarówno konsultuje, jak i przeprowadza zabiegi chirurgiczne.

Uczestników warsztatów oraz prelegentów powitała dr n. med. Monika Mikulicz-Pasler, Prezes Zarządu KCM Clinic, zapowiadając, że - minione już - przedsięwzięcie jest zapowiedzią kolejnych, specjalistycznych warsztatów laparoskopowych, które będą organizowane cyklicznie .

Najbliższe warsztaty już 17 i 18 czerwca, organizowane w KCM wspólnie z grupa PGU - Polska Grupa Uzdrowisk, a dotyczyć będą „Małoinwazyjnych technik neurochirurgicznych w chorobach kręgosłupa w połączeniu ze specjalistyczną rehabilitacją” z pierwszą (!) w Polsce transmisją na żywo z bloku operacyjnego z przebiegu operacji małoinwazyjnych kręgosłupa u aż 12 pacjentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
954
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group