Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3232
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wariujące ceny paliw

Poniedziałek, 26 maja 2008, 8:19
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wariujące ceny paliw
Jazda samochodem jest coraz droższa. Jak zapewniają eksperci, szybko to się nie zmieni.
Fot. TEJO
Kierowcy coraz częściej z ołówkiem w ręku podjeżdżają do tankowania. Benzyna drożeje, w górę idą ceny oleju napędowego. Coraz mniej opłaca się zakup samochodu z silnikiem diesla.

Z raportu przedstawionego przez Polską Gazetę Wrocławską wynika, że Jelenia Góra plasuje się w gronie tańszych miast, jeśli chodzi o ceny paliw. – Najtaniej benzynę Pb 95 kupowaliśmy w Jeleniej Górze (stacja Tesco) - 4,35 zł. W Legnicy płaciliśmy 4,49 zł (ul. Wrocławska), a na ul. Gwarnej - 4,56. Najtaniej olej napędowy można było kupić w Jeleniej Górze (stacja Tesco) - 4,30 zł. We Wrocławiu: 4,38 zł ( ul. Armii Krajowej), w Wałbrzychu (ul. Wrocławska) - 4,65 zł, w Świebodzicach (ul. Świdnicka) - 4,59 zł, w Świdnicy - 4,65 zł, w Legnicy (ul. Wrocławska) 4,49 zł, a na ul. Gwarnej - 4,66 zł – czytamy w PGWr.

Gwałtownie w górę idą ceny oleju napędowego. – Na stacjach benzynowych kosztuje średnio o 10 groszy więcej niż benzyna – donosi poniedziałkowy Dziennik. Kierowcom, którzy kupują auta z silnikiem wysokoprężnym, ten zakup zwróci się tylko pod warunkiem, że będą bardzo dużo jeździć. Według wyliczeń gazety kupno diesla opłaca się, kiedy jego właściciel wykręci 50 tysięcy kilometrów rocznie. A polska średnia to około 20 tysięcy kilometrów.

Szalejące ceny na rynku paliw na razie nie niepokoją firm przewozowych. Nie są rozważane podwyżki opłat za przejazd, choć przewoźnicy nie ukrywają, że wzrastają im koszty. Z kolei taksówkarze nie chcą podnosić cen z obawy o utratę i tak coraz mniej licznych chętnych na korzystanie z ich usług.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group