Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8400
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wandalizm dla zabawy

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Wandalizm dla zabawy
Fot. Angelika Grzywacz
Powybijali szyby z okien lokatorom z ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza dla rozrywki. Teraz czekają na karę. Za taki czy grozi im do pięciu lat więzienia.

Siedemnaście, osiemnaście i dwadzieścia pięć lat: w takim wieku są bezmyślni ludzie, którzy na początku tygodnia celnie rzucali kamieniami w szyby okienne. Poszkodowani lokatorzy musieli sami zapłacić za wstawienie nowych.

– Jedna kosztuje ponad pięćdziesiąt złotych – mówi Kazimierz Kędziera z ulicy Mickiewicza. Razem musiał zapłacić ponad trzysta złotych.
– Nie miałem żadnych odłożonych pieniędzy, więc dwa dni okna w moim mieszkaniu były bez szyb. Nikt się tym jakoś nie przejął. Administacja nie pokrywa takich kosztów – dodaje jeleniogórzanin

– Za oszklenie okien zapłaciłam ponad sto złotych. Teraz nie kupię sobie leków, bo pieniądze poszły już na szyby – mówi jedna z poszkodowanych lokatorek.

Łączne straty oszacowano na ponad półtora tysiąca złotych. Poszkodowani, wśród których jest 91-letni lokator, chcą skierować sprawę do sądu i odzyskać pieniądze.

– Założę im sprawę w sądzie, chociaż mam świadomość, że na zwrot kosztów, jeśli w ogóle je dostanę, będę czekał latami – mówi jeden z poszkodowanych.
Tacy bandyci czują się bezkarni. Nie mają pieniędzy, więc za to, co zniszczą nigdy nie zapłacą.
– Najbardziej chore w tym momencie jest prawo. Powinno ono przewidywać takie sytuacje. Zamiast straszyć wandali więzieniem, w którym już zaczyna brakować miejsc nawet dla zabójców, nakładać na nich ciężkie przymusowe prace. Przy nich straciliby nadmiar niewykorzystanej energii – sądzą lokatorzy.

Wandale rzucanie kamieniami do szyb w mieszkaniach potraktowali jako zabawę.
– Wszyscy byli pijani. 25-latek miał 1,3 promila, 17-latek 1,76 a trzeci 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Najstarszy przestępca jest dobrze znany policji. Już wcześniej kilkakrotnie wchodził w konflikt z prawem. – Został objęty dozorem policyjnym za to, że zwyzywał i szarpał się z policjantem oraz groził mu i jego rodzinie pozbawieniem życia podczas interwencji domowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
198
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group