Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8046
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandale skopali mapę miasta

Środa, 20 sierpnia 2008, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wandale skopali mapę miasta
Fot. Janusz Lewicki
Turyści pytający o poszczególne zakątki naszego miasta kierowani byli przez mieszkańców na ulicę Bankową, gdzie stał plan Jeleniej Góry. Teraz po tablicy został tylko stojak. Jak się okazuje plansza z planem miasta została doszczętnie zniszczona i nikt nie ma zamiaru jej naprawiać.

To była mapa wykonana z pieniędzy reklamodawców, którzy pod planem miasta umieścili reklamę swoich firm – tłumaczy Katarzyna Młodawska, szefowa Wydziały Promocji i Polityki Informacyjnej Miasta.

Po jej doszczętnym zniszczeniu, okazało się, że koszt naprawy przekracza cenę za postawienie nowej mapy. Co więcej, wcześniejszy reklamodawcy stwierdzili, że nie chcą już reklamować się na ulicy Bankowej, bo ich zdaniem, zmniejszył się tam ruch.

– Kiedy nowy plan pojawi się w tym miejscu – pytają nasi czytelnicy. Wstyd, żeby w centrum miasta nie było żadnego planu informującego o tym gdzie i co jest w turystycznej miejscowości, za jaką uważa się Jelenia Góra. Najbliższy podobny jest w Cieplicach.

Katarzyna Młodawska zapewnia, że przed ratuszem – gdzie już istnieje tablica z informacjami dla turystów – planowane jest postawienie kolejnej z planem miasta wraz z wieściami o najważniejszych atrakcjach. Kiedy turyści będą mogli z niej korzystać? Jeszcze nie wiadomo.
– Jesteśmy w trakcie pozyskiwania pozwoleń – zapewnia szefowa promocji miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group