Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3476
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacyjna moc atrakcji w MDK „Jelonek”

Środa, 8 lipca 2015, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2015, 7:20
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Wakacyjna moc atrakcji w MDK „Jelonek”
Fot. Przemo
Kreatywne warsztaty plastyczne i teatralne, rozwijające fizycznie zajęcia sportowe oraz ciekawe wycieczki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. W poniedziałek (6.07) rozpoczął się tam II turnus letnich półkolonii.

Pierwszy dzień tegorocznych wakacji oznaczał także rozpoczęcie półkolonijnych zajęć w MDK Jelonek. Już pierwszy dzień obfitował w dużą ilość niezapomnianych wrażeń. Dzieci mogły wziąć udział w spotkaniu Bezpieczne Wakacje 2015 zorganizowanym przez funkcjonariuszy służb mundurowych (m.in. Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej). Również kolejne dni były wypełnione atrakcjami. Dzieci zwiedziły najciekawsze miejsca Jeleniej Góry i odwiedziły Biuro Wystaw Artystycznych. Dzięki warsztatom „Od owieczki do niteczki” dzieci dowiedziały się skąd bierze się wełna. Właściciele gospodarstwa agroturystycznego Kowalowe Skały pokazali, jak wygląda fachowa sztuka wyrobu wełny, potem każdy mógł spróbować sił w stworzeniu własnej wełnianej maskotki.

To nie koniec atrakcji. Drugi turnus zapowiada się równie ciekawie - zapewnia dyrektor MDK-u Ireneusz Taraszkiewicz. - W drugim tygodniu zaplanowaliśmy dla naszych podopiecznych m. in. zajęcia z capoeiry, wycieczki do BWA i na lokalne place zabaw oraz najbardziej wyczekiwany przez wszystkich czwartkowy wyjazd do Western City w Ściegnach. Powtórzymy też wyjście do kręgielni, która spotkała się w wielkim entuzjazmem u dzieci. Niektórzy po raz pierwszy mogli zagrać w profesjonalny bowling, a także pobawić się w gry z wykorzystaniem konsoli X Box Kinect - dodaje dyrektor.

Wakacje w MDK spędza około 50 dzieci, które są podzielone na trzy grupy wiekowe. Dzięki temu poziom i tematyka zajęć może być dopasowana do wieku uczestników. O bezpieczeństwo i nieustające atrakcje dba w każdej grupie nauczyciel MDK.

- Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. W tym czasie dzieci mają dokładnie rozplanowany rozkład dnia – mówi I. Taraszkiewicz. Również o stałych porach jemy śniadanie, czy wychodzimy na obiad do stołówki przy Szkole Podstawowej nr 13 – dodaje. - Udział w półkoloniach jest płatny. Staramy się jednak aby każde dziecko z radością wspominało swoje wakacje, dlatego przyznajemy bezpłatne miejsce ok. dziesięciorgu dzieciom z Ośrodka Interwencji Kryzysowej – przyznaje dyrektor.

Mimo że półkolonie zorganizowane są w dwóch pojedynczych tygodniowych turnusach, wiele dzieci uczestniczy w nich przez dwa tygodnie. - Wszystko nam się tu podoba, ale najbardziej kręgle – mówią 10-letnia Edith i 11-letnia Nikola. Dziewczynki uczestniczą już w drugim turnusie i jednogłośnie potwierdzają, że było warto się zapisać.

- Poznałem tutaj dużo nowych kolegów, poza tym gdybym tu nie przyszedł, to siedziałbym teraz w domu przed komputerem i grał w gry – dodaje 9-letni Grześ. Także 9-letnia Ola, która przyszła na półkolonie ze swoja młodszą siostrą, z uśmiechem mówi o niezliczonych atrakcjach, w których może tu uczestniczyć i z radością podkreśla, że najbardziej podoba jej się… wszystko.

Zdaje się jednak, że największa atrakcja dopiero przed dziećmi. Uczestnicy przyznają, że nie mogą się doczekać wycieczki do Western City. Będą konie i pieczenie kiełbasek – z uśmiechem wymienia 8-letni Bartek.

Mimo że drugi, ostatni już turnus, kończy się w najbliższy piątek 10 lipca, to jeszcze przez dłuższą chwilę jeleniogórzanie będą mogli podziwiać zrobione przez dzieci mandale, czyli artystyczne kompozycje na planie koła wykonane z zebranych darów ziemi okolicznych lasów. Pod kierunkiem Natalii Stopl z Biura Wystaw Artystycznych dzieci wykonały makiety które możemy zobaczyć przed BWA.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group