Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7974
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacyjna edukacja o bezpieczeństwie

Sobota, 1 września 2018, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2018, 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wakacyjna edukacja o bezpieczeństwie
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (31.08) na Placu Ratuszowym podsumowano wakacyjne działania na rzecz bezpieczeństwa, a więc szereg spotkań i festynów kierowanych do dzieci. Akcja organizowana przez Straż Miejską, Policję, Straż Pożarną i inne instytucje trafiła w tym czasie do ponad 2 tysięcy młodych odbiorców.

W czasie wakacji służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo odbyły wiele spotkań, podczas których edukowały uczestników półkolonii, festynów i przy innych okazjach. Wczorajsze spotkanie na Placu Ratuszowym było okazją do zabawy i edukacji m.in. poprzez segregację śmieci, jazdę w miasteczku ruchu drogowego, zabawie ze strażakami, strażą graniczną. Starsi mogli też skorzystać z porad inspekcji pracy. Przedstawicielka policji ocenia, że minione wakacje były dosyć bezpieczne.

- Na naszym terenie było kilka zdarzeń tragicznych - to przede wszystkim utonięcia. Cały czas prowadzimy akcję w ramach Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, bo wakacje się kończą, ale aura sprzyja kąpielom. Wagarowicze zaczną się pojawiać przy zbiornikach wodnych, a my przede wszystkim przekazujemy informację, że nie można się kąpać w miejscach niedozwolonych, czyli tam, gdzie nie ma ratownika - powiedziała sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przełom lata i jesieni to czas, kiedy służby będą przekazywać dużo informacji na temat konieczności posiadania odblasków oraz wręczać gadżety, które pomogą pieszym i rowerzystom być widocznym na drodze.

- Często trafiamy do osób starszych właśnie poprzez dzieci, bo to najmłodsze pokolenie angażuje się i wie, że bezpieczeństwo zależy od ich zachowania - dodała policjantka.

Po dwóch miesiącach wakacji służby skupiają się teraz na bezpiecznym powrocie do szkoły.

- Przed pierwszym dzwonkiem pojawimy się przed szkołami, szczególnie na odcinkach trudnych i niebezpiecznych. Będziemy spotykać się z rodzicami, ale także z dziećmi na lekcjach edukując na temat przemocy w szkole, wyłudzania pieniędzy - powiedział st. insp. Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
66
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group