Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: W żywiole zamieci

Sobota, 27 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2007, 10:08
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: W żywiole zamieci
Fot. Tomasz Zieliński
Nawiany przez silny wiatr śnieg utrudnia ruch na drogach w okolicach Jeleniej Góry. W dodatku wciąż sypie, co nie ułatwia pracy drogowcom w mieście i powiecie.

Kolejna ciężka noc z powodu zimy, która znów pokazała swoje niemiłe oblicze: całą noc sypało i wiało. Szczególnie odczuli to kierowcy, którzy korzystają z dróg podmiejskich.

Z informacji kierowców wynika, że drogi są białe, ale przejezdne, choć kłopotów nie brakuje, zwłaszcza na podjazdach. – Na szczęście w weekendy nie jeżdżą tir-y, więc nie ma korków – mówi pan Janusz, który rano udawał się do pracy w kierunku Jakuszyc.

Na trudności, a nawet brak możliwości przejazdu, kierowcy napotkają na odsłoniętych odcinkach dróg lokalnych, między innymi w rejonie Starej Kamienicy. Śnieg nawiewany jest także na drogę krajową do Zgorzelca, ale drogowcy radzą sobie w utrzymaniu szosy w stanie przejezdnym. Można przejechać z reguły zasypaną przy takiej pogodzie szosą ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa. Szczególnie należy uważać na wąskiej drodze z Pasiecznika do Lubomierza i Lwówka Śląskiego.

– Takie warunki drogowe wymuszają zdjęcie nogi z gazu. Samochody jadą powoli. Jest w miarę bezpiecznie – usłyszeliśmy od policjantów. – Próby przyspieszenia często kończą się, w najlepszym przypadku, „lądowaniem” na poboczu jezdni.

Śnieg ma padać przez całą sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group