Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8617
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W ZTA kolędowali po góralsku

Poniedziałek, 18 grudnia 2017, 15:50
Aktualizacja: 16:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W ZTA kolędowali po góralsku
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Trebunie–Tutki gościł wczoraj (17.12) w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach. Komplet publiczności miał okazję poczuć magię świąt dzięki wspólnemu kolędowaniu, a wśród utworów nie zabrakło góralskich utworów, jak na kapelę pochodzącą z Białego Dunajca przystało.

Zespół Trebunie-Tutki wystąpił w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka - skrzypce, koza podhalańska, fujarki, piszczałki, róg, śpiew, prowadzenie koncertu, Anna Trebunia-Wyrostek - basy podhalańskie, śpiew, Jan Trebunia-Tutka - altówka, śpiew, Andrzej Polak - skrzypce, śpiew, Jacek Fedkowicz - gitara basowa oraz Szymon Kamykowski - saksofon.

Koncert z elementami tradycji Podhala w przedświątecznym klimacie z gawędami, anegdotami i opowieściami lidera zespołu Krzysztofa Trebuni-Tutki, była także okazją do wspólnego śpiewania znanych polskich kolęd. Korzystając z okazji, dyrektor Teatru życzył zgromadzonym wspaniałych doznań podczas koncertu, a także wesołych świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie zapraszał na sylwestrową zabawę w Cieplicach.

Niedzielny koncert zapoczątkował szereg imprez świąteczno-noworocznych w ZTA. Chętni na spędzenie sylwestrowego wieczory w cieplickim teatrze mogą wybrać się na „Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie” na podstawie schizofrenii Antoniego Kępińskiego i utworów wokalno-muzycznych. Bilety na Wieczór Sylwestrowy z piosenką aktorską dostępne są w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -15:00, a także poprzez strony internetowe: Tiketto i Biletynakabarety.pl. Szczegóły na stronie: www.teatr.jgora.pl/spektakle/274

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
126
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group