Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5835
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Zielonej Górze znalazła Szklarską Porębę

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 31 stycznia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: Karolina
Fot. Karolina
„Moje Poszukiwania”, pod tym hasłem odbył się wczorajszy wernisaż wystawy prac Barbary Aleksanderskiej. W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zebrano kilkanaście ciekawych prac, które powstały przy wykorzystaniu różnorodnych technik. Lubuska artystka ma sentyment do Szklarskiej Poręby, gdzie przyjeżdża od wielu lat i ma tu oddanych przyjaciół.

Na wystawie znalazły się prace sprzed kilku i kilkunastu lat. Autorka, zielonogórzanka, chętnie podróżuje po całym świecie, czerpiąc inspiracje przy tworzeniu kolejnych obrazów. Dzięki temu w zimowe popołudnie pod Szrenicą zwiedzający mogą przenieść się w jednej chwili do paryskiego parku albo nad rzekę w Ameryce Południowej. Klimat tej wystawy odznacza się ciepłem letniego słońca, a także krajobrazami pozwalającymi na chwilę relaksu i wakacyjnego zapomnienia.

Pasją Barbary Aleksanderskiej są gobeliny, zajmuje się również malarstwem olejnym i pastelami oraz wykonuje batiki, czyli malarstwo na tkaninie lub drewnie specjalną techniką, przy użyciu wosku i farb. W jej twórczości nie brakuje także eksperymentu, np. malowania na papierze ryżowym. Swoje prace eksponowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Polska ma bardzo bogatą tradycję w dziedzinie tkactwa. Gobeliny to przepiękne, ręcznie tkane obrazy. Artystka właśnie dzięki nim zdobyła wiele cennych nagród.

Na wystawie prezentowane są prace, które zostały wyróżnione w prestiżowych konkursach. Można tu wymienić: „Motyla”, zdobywcę Nagrody Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu Tkackiego w Turku oraz „Barwy zieleni”, za którą artystka otrzymała nagrodę GRAND PRIX Salonu Wielkopolskiego w 2008 r. Autorka prac należy do Związku Artystów Plastyków w Pile oraz do Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu.

Barbara Aleksanderska jest lubuszanką, mieszka i tworzy w Zielonej Górze. Podczas wernisażu w Szklarskiej Porębie artystka wyznała, że ma wielki sentyment do tego miasta. – Przyjeżdżałam tu jeszcze jako panna, a później już z mężem i dziećmi – powiedziała. Tutaj mieszka także koleżanka, z którą artystka dzieliła szkolną ławę. Pani Barbara dowiedziała się o tym dopiero po latach, podczas spotkania klasowego. Dzisiaj obie panie utrzymują ze sobą przyjacielskie stosunki i widują się m.in. w mieście pod Szrenicą.

Z okazji wystawy artystka podarowała jej gospodarzom jedną ze swoich prac. Miejski ośrodek kultury przekaże ten niezwykły prezent na cel charytatywny. Obraz będzie można zlicytować podczas imprezy Śniegolepy, która odbędzie się już niebawem. Uzbierana kwota zostanie przekazana na leczenie chorego na białaczkę Piotra Sienkiewicza ze Szklarskiej Poręby. Wystawę w MOKSiAL-u można odwiedzać do końca lutego, później zostanie ona przeniesiona do Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

*piipi* 31-01-2010 14:04
..a wierzby jak *prawdziwe (..patrz.zdj.nr.3 ] ~Piękny obraz .. *taki z Ojczyzny !
*piipi* 31-01-2010 14:15
~POPRAWKA: ..zdj.nr.4
*piipi* 31-01-2010 14:18
~Hi ..*Fajny *MOTYLEK !! (...patrz.zdj.nr.5 ..] .. moze NAWET porwac *męzczyznę ! ~BRAVO ..dla Artystki za *ciekawy pomysł ! .. *hmmmmmmm
~nick 31-01-2010 16:07
Tak to już jest... Pewnie trzeba być "obcym" aby Szklarską Porębę podziwiać, widzieć jej piękno i kochć prawdziwie... "Tubylcy" tego nie potrafią... Niczego nie widzą, nic im się nie podoba i wiecznie są niezadowoleni. Ta wystawa to ta jasna strona naszego miasta.
*piipi* 31-01-2010 19:40
..do - [~Nick ..] ..*bo .. "Szklarska Poręba, .. jest miastem czarodziejskim, z wszechobecnym,niedefinizowalnym CZYMŚ" ~Nico .. *wdrap się na pl.Sportowy ! .. z tamtąd widac *najpięknie Szrenicę !
stylcken 1-02-2010 2:13
Znow obcy na tej stronir brr......y! Ja tu mieszkam i nie lubie obcych ! (nie jestem chomofobem) Ludzie kochani nasz pan burmistrz zaprosil do (poreby) policje z legnicy , a ci d...le bo nie mozna inaczej nazwac takich ludzi znalezli sobie pole do popisu i gnebia naszych turystow na max. KTO KIERUJE TYM MIASTEM ???? Szczelajmy do turystow napewno zostana ( co to za miasto gdzie ja zyje ????) Panie wichniak pojedz pan po europie i zobacz pan jak dziala policja w takich miasteczkach jak nasze !!!!!! Policja wskaze droge doradzi pomoze !!!! nie kara mandatami , bo oni sa dla nas a nie my dla nich !!! Panie Arkadiuszu pana mandat wygasl przed objeciem tego stanowiska , potrzebujemy tu menadzera a nie figuranta ktorym steruje panowie G. i Z. z wielkim szacunkiem dlsa obu panow ! pozdrowinka dla naszej wsi poreba szkl. (zwalczajmy obcych)
stylcken 1-02-2010 2:17
1000-zł za glowe obcego lub jego kokon !!!!!!!
stylcken 1-02-2010 2:40
cos napisalem nie tak,ze nie ma mnie ??????????????????????????????????
~do stylken 1-02-2010 7:17
Twoje pisanie jest g. warte. Burmistrz na urlopie. Zadzwoń do niego, albo wyślij SMS. Jako wyborca i mieszkaniec masz prawo znać numer telefonu służbowego 663201877. Chyba jesteś na tyle odważny, aby powiedzieć co o tym sądzisz.? Powiem ci co ja o tym myślę: w nocy z piątku na sobotę pewien i...l z poznania przyjechał do Szklarskiej Poręby na letnich oponach. Dojechał do połowy jednokierunkowej ulicy i się zakopał. I tak zostawił samochód. W efekcie nikt tą ulicą już przejechać nie mógł: straż pożarna,. pogotowie, pługi, mieszkańcy i turyści. Jak myślisz, jakiej wysokości mandat powinien być dla tego d...la? Jakie wysokości mandaty powinno się walić k...nom, którzy samochody zostawiają na skrzyżowaniu utrudniając ruch i pracę pługów tylko dlatego, że pensjonat w którym obok mieszkają ma więcej pokoi niż miejsc parkingowych?" Kto za to odpowiada: burmistrz czy właściciel pensjonatu? A tak przy okazji: proponuję ci stylken abyć pojechał do Harrachova, albo Rokietnic, albo pecu pod śnieżką i zostawił tam samochód na zakazie. po 5 minutach pojawi się czeska policja i dyskusji nie będzie, tylko wysoka pokuta. Bardzo wysoka.
~ 1-02-2010 7:19
Ale jedno ci przyznam: mandat już wygasł. Pytanie kto na jego miejsce. Może Robert? A może Roland, który wydawał pozwolenia na budowę pensjonatów bez parkingów, a place zabaw dla dzieci chciał zamieniać na parkingi. To jest dobry kandydat na burmistrza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group