Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2340
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Żeromie” znieśli granice

Sobota, 22 grudnia 2007, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W „Żeromie” znieśli granice
Fot. LENA
Miniaturowe flagi Polski i Unii Europejskiej na dzień dobry dostali w piątek licealiści i gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. W ten sposób uczniowie symbolicznie uczcili wejście Polski do strefy Schengen.

Swoisty happening zorganizowała klasa pierwsza o profilu europejskim. – Każdy uczeń przekraczający główną bramę szkoły mógł w piątek po raz ostatni symbolicznie przekroczyć umowną granicę Polski z Unią Europejską – poinformował Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.
Młodzież organizująca akcję wręczała uczniom i nauczycielom, pełnoprawnym obywatelom Wspólnoty, mini flagi Polski i Unii Europejskiej.

W tygodniu poprzedzającym doniosłe wydarzenie zorganizowano także kampanię informacyjną na temat idei i zasad porozumienia z Schengen oraz o korzyściach, jakich doświadczą obywatele Polski mogący już przekraczać granice bez kontroli paszportowej.

Młodzież klasy europejskiej, która zorganizowała happening, jest pewna, że ich działania przyczyniły się do pełniejszego zrozumienia idei integracji europejskiej oraz ugruntowania świadomości obywatelskiej uczniów szkoły. Wielu z nich podczas rozpoczętych właśnie ferii świątecznych po raz pierwszy bez granicznych formalności przekroczy granicę RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group