Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2074
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: W zdrowym ciele zdrowy duch. Radosna parafiada

Sobota, 18 czerwca 2011, 13:22
Aktualizacja: 13:36
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: W zdrowym ciele zdrowy duch. Radosna parafiada
Fot. Organizatorzy
Kompleks boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Piechowicach był areną imprezy adresowanej do najmłodszych mieszkańców a zorganizowanej, między innymi, przez miejscową parafię i magistrat. Zabawa była przednia

- Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało – pod takim hasłem młodzi piechowiczanie uczestniczyli w Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Niekorzystna pogoda nie przeszkodziła w wysokiej frekwencji podczas zabawy „na sportowo”, która zgromadziła około 100 entuzjastów takiej rozrywki.

W zawodach w różnych dyscyplinach (turniej piłki nożnej dla grup szkoły podstawowej i gimnazjalnej, skok w dal, biegi na 60 m, rzut piłeczką palantową i piłką lekarską, rozgrywki koszykówki) wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Impreza miała charakter sportowo prewencyjny.

- Na zakończenie „Parafiady” odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców medalami i pucharami. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta w Piechowicach, Stowarzyszenie Parafiady w Warszawie oraz Straż Miejska w Jeleniej Górze – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM.

Organizatorami przedsięwzięcia była Parafia pw.św. Antoniego Padewskiego z Piechowic, Urząd Miejski w Piechowicach, Straż Miejska w Jeleniej Górze oraz Szkoła Podstawowa gospodarz obiektu. Patronat nad imprezą objęło Stowarzyszenie Parafiady w Warszawie. Współorganizatorem akcji dla dzieci i młodzieży była Świetlica Środowiskowa pw. św. Józefa Kalasencjusza przy Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group