Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W zdrowym ciele zdrowy duch. Radosna parafiada

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 18 czerwca 2011, 13:22
Aktualizacja: 13:36
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Kompleks boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Piechowicach był areną imprezy adresowanej do najmłodszych mieszkańców a zorganizowanej, między innymi, przez miejscową parafię i magistrat. Zabawa była przednia

- Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało – pod takim hasłem młodzi piechowiczanie uczestniczyli w Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Niekorzystna pogoda nie przeszkodziła w wysokiej frekwencji podczas zabawy „na sportowo”, która zgromadziła około 100 entuzjastów takiej rozrywki.

W zawodach w różnych dyscyplinach (turniej piłki nożnej dla grup szkoły podstawowej i gimnazjalnej, skok w dal, biegi na 60 m, rzut piłeczką palantową i piłką lekarską, rozgrywki koszykówki) wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Impreza miała charakter sportowo prewencyjny.

- Na zakończenie „Parafiady” odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców medalami i pucharami. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta w Piechowicach, Stowarzyszenie Parafiady w Warszawie oraz Straż Miejska w Jeleniej Górze – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM.

Organizatorami przedsięwzięcia była Parafia pw.św. Antoniego Padewskiego z Piechowic, Urząd Miejski w Piechowicach, Straż Miejska w Jeleniej Górze oraz Szkoła Podstawowa gospodarz obiektu. Patronat nad imprezą objęło Stowarzyszenie Parafiady w Warszawie. Współorganizatorem akcji dla dzieci i młodzieży była Świetlica Środowiskowa pw. św. Józefa Kalasencjusza przy Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 18-06-2011 15:00
A z jakich srodkow straz miejska kupuje nagrody, puchary panie Rybarczyk?
~electra 18-06-2011 15:21
Panie Rybarczyk, niech Pan w końcu pomoże ludziom załatwic pewne sprawy w powiecie, a nie tylko swoje jako radny
~! 18-06-2011 18:49
CHYBA JAKIŚ WIELKI WYPADEK BYŁ W CIEPLICACH BO CO CHWILA SYRENY KARETEK, POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ SŁYCHAĆ, A PRZEDTEM COŚ JAKBY WYBUCH, NIE WIEM, NAPISZCIE COŚ JEŚLI KTOŚ COŚ SIĘ DOWIE, ZNÓW KARETKA BYŁA
~ciekawska 20-06-2011 7:14
Ciekawi mnie to, dlaczego Straż Miejska w Jelonce utrzymywana z budżetu miasta finansuje jakąś katolicką imprezę i to na terenie obcej gminy? Czy parafia sama nie mogła pozyskać sponsorów? Wszelkie służby mundurowe mają być: apolityczne i nie angażujące się ideowo ! Straż Pożarna, Policja,straże miejskie i Wojsko Polskie nie mogą być do dyspozycji tylko jednej grupy wyznawców. Polska to wszyscy jej obywatele bez względu na: kolor skóry, wyznanie, miejsce urodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group