Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4212
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Zdrojowym Teatrze Animacji królowały jasełka w wykonaniu uczniów

Sobota, 12 stycznia 2013, 7:37
Aktualizacja: Niedziela, 13 stycznia 2013, 8:10
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Zdrojowym Teatrze Animacji królowały jasełka w wykonaniu uczniów
Fot. Mea
Dzieci z sześciu jeleniogórskich szkół podstawowych i jednej ze Szklarskiej Poręby zaprezentowały wczoraj (11.01.) w Zdrojowym Teatrze Animacji jasełka we własnych, oryginalnych interpretacjach. Impreza odbyła się w ramach XII Jeleniogórskiego Przeglądu Jasełek. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze. – Fajnie się grało Przedstawienia innych szkół też mi się podobały – mówiła Wiktoria Stojek z SP nr 13.

W przeglądzie wzięły udział jeleniogórskie szkoły podstawowe nr: 13, 1, 2, 5, 7, 10, 11 oraz SP w Szklarskiej Porębie. – W jasełkach przygotowanych przez naszą szkołę wzięło udział 22 uczniów z różnych klas, od pierwszej do szóstej. Wybraliśmy tradycyjną formę, choć była też scena z raju, która uwspółcześniła jasełka. Dzieci chętnie przychodziły na próby i dziś świetnie się bawiły – mówiła Wioletta Dąbrowska, katechetka z SP nr 13

– Ważne jest łączenie nauki religii z artystyczną inwencją dzieci, bo dzięki temu mogą się spełniać, odkrywają swoje talenty czy to aktorskie, czy wokalne, a przy okazji poznają historię Jezusa Chrystusa i kontynuują tradycję – dodała.

Niejeden uczeń występując po raz pierwszy na scenie w teatrze odkrył w sobie duszę artysty. - Przegląd jasełek bardzo mi się podobał. Śpiewałam dzisiaj kolędy: „Cicha noc” i „Gwiazda betlejemska”. Po raz pierwszy występowałam na prawdziwej scenie, co było niesamowitym przeżyciem - mówiła Martyna Kotylak z SP nr 2.

Warto podkreślić, że występy wraz z uczniami przygotowywali nie tylko nauczyciele, ale również rodzice, którzy pomagali w wykonaniu barwnych strojów oraz choreografii.

- Podobały mi się jasełka SP nr 2, bo postacie były ciekawie wykreowane. Ważna jest intonacja, wyrazista artykulacja, operowanie słowną interpunkcją, bo tak, jak uczył nas polonista, jedno zdanie można powiedzieć na wiele sposobów, w zależności od tego, które ze słów chce się zaakcentować i jaką emocję przekazać – zaznaczyła Ewa Pawik z SP nr 13.

- Mimo że szkoły przedstawiały tę samą historię, każda zrobiła to na własny sposób, co jest w formie teatralnej najciekawsze. Ponadto taki przegląd jest świetnym sposobem na integrację uczniów i okazją do podpatrzenia różnych pomysłów – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group