Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5885
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W zdrojowej bibliotece po nowemu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 21 listopada 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwa remont filii numer 4 Książnicy Karkonoskiej w Cieplicach na placu Piastowskim, który pochłonie 80 tysięcy złotych. Do odnowionej i przemeblowanej biblioteki czytelnicy wejdą już od początku przyszłego roku. Poza nowym obliczem pomieszczeń znajdą się tam również liczne nowe tytuły, więcej miejsca dla miłośników książek i stanowiska komputerowe.

Remont czterech pomieszczeń bibliotecznych, w tym oddziału dziecięcego filii nr 4 w Cieplicach trwa od końca października. Na powierzchni 200 metrów kw. wymieniane są m.in. instalacje elektryczne i tynki. W związku z tym, że pomieszczenia biblioteki mieszczą się w starym budynku, najgorszy był stan techniczny podłóg, które trzeba wymieniać nie rzadziej niż co 15 lat.

– Celem remontu jest nie tylko odnowienie pomieszczeń, ale również poprzez przemeblowanie zwiększenie powierzchni biblioteki dostępnej dla czytelników, by mogli oni swobodnie poruszać się miedzy regałami z książkami i wybierać sobie odpowiednie książkowe pozycje – mówi Alicja Raczek, wicedyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Czytelników, którzy już od początku przyszłego roku będą mogli korzystać z tych udogodnień, ucieszy zapewne kilka nowych rozwiązań. Jednym z nich będzie wydłużenie godzin otwarcia biblioteki. Pozostałe to stanowiska komputerowe dla czytelników, nowe pozycje książkowe oraz planowane spotkania biblioteczne z ciekawymi ludźmi.

– Chcielibyśmy podziękować władzom Jeleniej Góry za zagwarantowanie nam pieniędzy na ten remont oraz Uzdrowisku Cieplice, za przekazanie pewnej kwoty pieniędzy na zakup książek – mówi Alicja Raczek.

Obecnie przygotowywany jest również wniosek o dofinansowanie remontu filii na ulicy Różyckiego w Jeleniej Górze. Potrzebne środki na ten cel to około 350 tysięcy złotych oraz 80 tysięcy wkładu własnego. Wniosek złożony zostanie jeszcze w tym miesiącu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wolfmann 21-11-2008 11:25
Kto wypożycza książki? Czytam dużo, od lekkich bzdur, do literatury fachowej. Ostatni raz byłem w bibliotece z 10 lat temu. Głównie z powodu miernej ilości tytułów i beznadziejnego stanu książek zrezygnowałem z wypożyczania.
~Oli 21-11-2008 16:25
To nie wiesz, że się zmieniło.
~Tee 22-11-2008 6:52
Ciekawe, czy kupują również nowości. Bo również z tego powodu co wolfmann nie chodzę do biblioteki lecz do Mr Book, kiedyś na Długiej, obecnie na Krótkiej. Można tam nawet zamówić jakiś tytuł. Jest taniej niż w empiku. Ale dobrze wiedzieć, że się zmieniło.
~_takie tam 22-11-2008 15:22
Zmieniło się i to bardzo!!!!! Oczywiście na korzyść dla czytelników. Nowości wydawnicze kupowane są na bieżąco... korzystam to wiem...
~Sabath 22-11-2008 21:57
wolę wydać kasę i być biednym niż korzystać z książek w ciężkim stanie ale lubię chodzić do czytelni i co niektóre poczytać ale jakoś nigdy ich nie wypożyczam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group