Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11299
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: W weekend finałowe zawody sezonu 2017

Środa, 8 marca 2017, 19:01
Aktualizacja: 19:05
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: W weekend finałowe zawody sezonu 2017
Fot. użyczone
W najbliższą sobotę i niedzielę na trasach Polany Jakuszyckiej zostaną rozegrane dziewiąte i dziesiąte zawody Pucharu Grupy Azoty 2017 w biegach narciarskich.

W pierwszym dniu finałowej rywalizacji (11.03, początek o 10:00) po raz kolejny w tym sezonie młodzi biegacze i biegaczki będą rywalizować w biegach ze startu wspólnego, ponownie techniką klasyczną. 10 km przebiegną juniorzy A i juniorzy B, juniorki A, B i C. Na dystansie 3 km zmierzą się ze sobą juniorzy i juniorki C i D.

Dzień później (12.03., start o 9:30) po raz pierwszy w tym sezonie zostanie rozegrany bieg pościgowy z różnicami czasu z biegów sobotnich. Rywalizacja będzie toczyć się stylem dowolnym. 10 km przebiegną juniorzy A i juniorzy B. Juniorzy C pobiegną na 5 km, juniorzy D na 3 km. Na dystansie 5 km zmierzą się ze sobą juniorki A , B i C. Juniorki D będą walczyć na trasie o długości 3 km.

W finale Pucharu Grupy Azoty wystartują także najmłodsi zawodnicy. Juniorki i juniorzy E zbierali punkty w Ligach Regionalnych Grupy Azoty, w nagrodę najlepsi w gronie dwunasto i jedenastolatków będą rywalizować w Szklarskiej Porębie. W sobotę wystartują w biegu klasykiem ze startu wspólnego na 2 km, dzień później będą rywalizować łyżwą w biegu pościgowym na 3 km.

Po zawodach na trasach Duszniki Arena w kategorii junior A prowadzą Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko i Maciej Popieluch z Jedności Nowy Sącz , najlepsi w kategorii junior B są Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Dawid Damian z Jedności Nowy Sącz, w kategorii junior C pierwsze miejsce zajmują Magdalena Kuśmierz i Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a w kategorii junior D Hanna Popko z UKS Hubal Białystok i Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
825
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group