Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7080
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W upały darmowa sauna w autobusach MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 sierpnia 2013, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 11 sierpnia 2013, 7:25
Autor: Mea
Fot. Zdjęcie iluzstracyjne, Jelonka.com
– Brak klimatyzacji i możliwości otwarcia okien sprawiły, że podróże jeleniogórskimi autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w ponad trzydziestostopniowe upały były koszmarem – alarmuje Czytelniczka. – Kierowca na pytanie co z klimatyzacją odpowiedział, że nie może jej włączyć, bo nie pozwala na to "norma paliwowa" – mówiła.

- Temperatura na dworze sięgała ostatnio nawet do 38 stopni C w cieniu. Wsiadając do autobusu z klimatyzacją spodziewałam się ochłodzenia. Okazało się jednak, że było goręcej niż na dworze. Czułam się jak w saunie. Kierowca twierdził, że na włączenie klimatyzacji nie pozwala "norma paliwowa". Sam sobie otworzył okno, pasażerowie nie mieli takiej możliwości – wytykała Czytelniczka.

- To są jakieś żarty i kpiny z pasażerów, którzy są przecież klientami MZK. Bilety są coraz droższe, a warunki coraz gorsze. Po co kupować autobus z klimatyzacją, skoro się jej nie używa? – pytała pasażerka.

Marek Woźniak, prezes zarządu MZK poinformował, że w sześciu autobusach, które mają klimatyzację, podczas upałów była ona włączona. Kolejne cztery autobusy z tym urządzeniem mają zostać kupione we wrześniu.

Marek Woźniak wyjaśnił, że w autobusach z klimatyzacją nie można otwierać okien. – Pasażerka, która zgłosiła redakcji Jelonki.com problem, musiała jechać autobusem bez klimatyzacji - mówi Marek Woźniak.

- Kierowcy nie mają żadnych ograniczeń w używaniu klimatyzacji np. ze względu na paliwo, a wręcz sami nie mogą jej wyłączyć. Nie oszczędzamy ani na klimatyzacji, bo to są koszty wliczone w normy zużycia paliwa. Zresztą klimatyzacja może ochłodzić powietrze maksymalnie o osiem stopni. Zbyt duża różnica temperatury w pojeździe i na dworze mogłaby być szkodliwa dla zdrowia – dodał prezes MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~Ziutek 10-08-2013 9:04
No i wszystko jasne...A Czytelniczka niech pojedzie do Wrocławia i czepi się tramwaju...A że były takie upały, trudno mieć pretensję do wszystkich i wszystkiego.
~ 10-08-2013 9:07
bo tak to jest kupuje Wozniak jakies szroty z zagranicy a potem ludzie musza sie kisisc jak ogórki bo nawet okna durnego nie mozna otworzyc bo niema jak a na klime nie stac ich niech tak raz sam sie wielki Pan PRESESUNIO przejedzie to szybko zmieni zdanie o tych szrotach co sciaga
~słońce 10-08-2013 9:22
Darmowa? Można bez biletu? To oddaje karnet do silki, parkuje moje BMW i walę do autobusu! Hurra!
CН.W.D.P. 10-08-2013 9:48
A W OGÓLE, TO W MIEŚCIE NIE MA TYCH ROWERÓW TAKICH ZA DARMO, JAK SĄ WE WROCŁAWIU, ŻE 20 MINUT MOŻNA CISNĄĆ ZA DARMO, A POTEM TRZEBA PRZESIĄŚĆ SIĘ NA NASTĘPNY ROWER... I TO JEST SKANDAL!!
~bm 10-08-2013 9:58
o jakiej klimatyzacji mowa jak co 2 min. w kapsule otwierają się drzwi na przystankach,że o otwartych oknach nie wspomnę.taki już urok taniej komunikacji że jeździ się nią niewygodnie a i menela o zapachu kupy można spotkać i w japę dostać.jak się księżniczce nie podoba to do salonu kupić sobie cayenne na wypasie za pół bańki i będzie miał klimę i nie tylko;)
~do bm 10-08-2013 10:02
taniej komunikacji ??? jaja se robisz, zdzierają jak za taksówkę a warunki gorsze niż w bydlęcym wagonie
~18 sqandal 10-08-2013 10:08
klimatyzacja ma sens tylko w autobusach na dalekich trasach gdzie sa dwa , trzy przystanki a miejska no cóz komu nie pasi to piechotka , proste
~ 10-08-2013 10:10
Zaraz zima czas myśleć o ogrzewaniu.
~Absolwent 10-08-2013 10:35
A co mają powiedzieć KIEROWCY? Przesiadują w autobusach całe dnie.
~rattlehead 10-08-2013 10:52
Pucha !!!!!!
~:) 10-08-2013 11:01
A zaco sie tak płaci za te bilety ludzie ogarnijcie się,jaka norma o ile sie orientuje to kierowcy oszczędzają rzeby mieć pare litruf do swoich samochodów takie są realia !!!!!!!!
~LUŹNY BOPP 10-08-2013 11:28
JAKIE ZDJĘCIE ?? "Fot. Zdjęcie iluzstracyjne, Jelonka.com" ..CO TO TA LUZSTRACJA ?? ;)
~ 10-08-2013 11:55
Proponuje aby P.Woźniak przejechał się kiedyś autobusami swojej firmy ! Najlepiej gdy na dworze +38 przekona się ile widać na termometrze przy kierowcy i poczuje zapach potu pasażerów !!!!
~ 10-08-2013 12:25
Mi szkoda kierowcow. Pasazer kiedys tam wysiadzie, o jezdzi 10 godzin....
~Anonim2 10-08-2013 12:31
Z artykułu wynika, że kierowca ma swój punkt widzenia na zagadnienie klimatyzacji, pasażerowie - swój, no i Pan Prezes - swój, ale za to bezdyskusyjny, co oznacza: prawda jest po MOJEJ stronie!
~Pasażer 10-08-2013 12:34
Proszę! Zamiast stanać murem za pasażerka i domagać się poprawy warunków jazdy to się ja atakuje. Jakie to zaściankowe! Fe! Chciała otworzyć okno a nie mogła. Dlaczego? Bo to pewnie był autobus z klimatyzacja - jak stwierdził prezes.
~taka prawda 10-08-2013 12:49
jak jest lato to musi być ciepło, jeśli mi kierowca włączy zimny nawiew a ja się przeziębie, idę z tym do sądui!
~internauta 10-08-2013 13:02
W TYM UPALE NAJLEPIEJ WŁĄCZYĆ INTERNET PRAWDA, SZANOWNA WŁADZO MZK////////?/???? SZPAN TO SPECJALNOŚĆ PANA WRONY, KTÓRY DAWNO POWINIEN WYFRUNĄĆ Z TEGO ZARZĄDU
~devon rex 10-08-2013 13:06
W lecie tłumacza sie brakiem klimatyzacji a zimą skostniec można, bo żaden z kierowców nie pomyśli, żeby włączyć ogrzewanie. Sam w swojej kabinie ma cieplutko a reszta niech spada na szczaw, bo to teraz takie modne :-). W te upały, jak nigdy nie miałam z tym problemu, to robiło mi się slabo i myślalam, że zemdleję w tej puszce. Niemyjący sie ludzie nie polepszali sytuacji :/
~utoka 10-08-2013 13:20
Byłam świadkiem jak na przystanku, kierowca autobusu chyba 754 zwrócił uwagę wsiadającemu, rozebranemu do połowy młodemu człowiekowi, by się ubrał, bo wymaga tego kultura i obowiązujące powszechnie zasady dobrego wychowania. Jak się ludzie na nie go rzucili, a bo to jest gorąco i co go to obchodzi. A ja nie mam przyjemności oglądania spoconego ciała i patrzenia jak wciera gołym torsem pot w materiał siedzenia. Co za naród, zamiast poprzeć kierowcę zbluzgali go. Następnym razem nawet jak ktoś wejdzie wymazany gównem, to ten kierowca chyba się nie odezwie.
~tatiana 10-08-2013 13:54
Mieli rację pasażerowie, że stanęli za młodym. Skoro było mu gorąco, a w autobusie pewnie było jeszcze goręcej- to miał prawo zdjąć koszulkę. Inaczej by się mogła przepocić, hehe. A sami kierowcy są nie lepsi- im to nie można zwrócić uwagi na zatrzaskiwanie drzwi przed nosem wsiadających lub brak kultury na co dzień, bo od razu foch. Ja kiedyś osobiście byłam świadkiem jak kierowca przyczepił się do młodego chłopaka za to, że ten miał dredy i szerokie spodnie! Więc niech lepiej kierowcy zajmą się swoim ubiorem, a nie pasażerów.
~tatiana 10-08-2013 13:56
Poza tym prawda jest taka, że często nie włączają klimy, mimo, że jest i działa. A czemu? Żeby zrobić na złość, niech się bydło poci. A co tam. Taka to już jeleniogórska kultura.
~babina 10-08-2013 13:56
Jakbym miała przejechać autobusem - sauną w trzydziestokilustopniowym upale 2-3 przystanki to nie zwróciłabym na to uwagę (da się wytrzymać). Jednak jadąc w takim autobusie przez ok. pół godziny, na dokładkę w tłoku, za 4,80 PLN (dwie strefy) to już naprawdę przegięcie, chwilami wręcz słabo się robi. Często po takiej przejażdżce mam mokrą odzież od pocenia się - to typowa sauna, tyle że w ubraniu.
~oli 10-08-2013 14:00
klimy nie moga wlaczyc zlodzieje a wifi chca mntowac w kazdym... chory kraj
~alicja I 10-08-2013 15:02
A do kogo kierować pretensje o to , że na dworze jest za gorąco ? Kto się wypowie ? Może Jelonka coś zaradzi ?
~Stasio 10-08-2013 15:26
Prezesie MZK , w d.. byles i g... widziales .W calym cywilizowanym swiecie A/C klimatyzacja dziala caly czas w srodkach komunikacji bo jest to normalnoscia . Poszanowaniem pasazerow i wypelnianiu misji uslug komunikacyjnych . Wierze , ze Pan panie prezesie ( sic) nie uzywa A/C w swoim samochodzie bo jak pan pisze jest to szkodlize dla zdrowia . Juz dawno nie widzialem glupszego twierdzenia . Amerykanie mowia - stupid is as stupid does . Przetlumacze na zyczenie .
Piipi Jelonkowa 10-08-2013 16:29
..do - [~Stasio ] .. masz rację z tymi "ciemnośćiami" i .. szkoda,że Pan Kierowca nie jest Czarodziejem,bo ..*taki spełnia wszystkie życzenia !
~micho 10-08-2013 17:55
pozdrawiam, wszystkich Bałwanów zadowolonych z obecnego stanu MZK!!!
~do Micho 10-08-2013 20:11
popieram Cie w kazdej literce...;-).. a ze rozliczaja z norm,to wiem..bo szwagra Antka ziec tam pracuje..Zlomy kupuja,nie serwisowane.I na zasadzie "pomyslowy Dobromir' sami "modernizuja"..,I jak takie cacy te MZK..to dlaczego,kto ma mozliwosc to ucieka??..a te wakaty na kierowcow??..Ech,dziki kraj..
~wow 10-08-2013 22:28
Te małe many to kurna porażka zero otwieranych okien a w środku jak w piekle ale prezes mzk powie nie to nie prawda bo przecież sam śmiga co dziennie do pracy autobusami swojej firmy więc co my chcemy yyyyyy
~ 10-08-2013 23:48
A bozia nóżki dała? Dała. Kiedyś nie było komunikacji miejskiej i ludzie z buta chodzili. Nie pasuje to pieszo hihihi :)
rymcycymcy 11-08-2013 0:49
Należy włączyć klimatyzację we WSZYSTKICH autobusach ! :) ...jej brak nie jest usprawiedliwieniem ! ...tak jak brak pieniędzy u klienta nie jest usprawiedliwieniem nie wykupienia przezeń biletu ! :) ...prezydent powinien w końcu coś z tym zrobić ! :)
~abcabc 11-08-2013 7:54
Marek Woźniak wyjaśnił, że w autobusach z klimatyzacją nie można otwierać okien. – Pasażerka, która zgłosiła redakcji Jelonki.com problem, musiała jechać autobusem bez klimatyzacji. W każdym autobusie, kierowca ma możliwość otworzenia SOBIE okna. Tłumaczenie że skoro kierowca otworzył sobie okno to dany autobus nie posiada klimatyzacji, jest absurdalne. Pojeżdza lekkim bareizmem :-)
~ 11-08-2013 10:59
Prezes Woźniak niech się nie martwi o zdrowie pasażerów, tylko niech wyda nakaz używania klimatyzacji we wszystkich autobusach posiadajacych taką instalację. Czy Prezes w swojej "furze" też ma klimę ustawioną na schładzanie o 8 stopni czy na maxa.
~dr 11-08-2013 12:54
Jak sie nie chciało zrobić prawka i kupić samochodu to trzeba się przyzwyczaić do uroków jazdy kapsułą z małolatami i walącymi potem.Live is brutal.
~Rety 11-08-2013 13:46
W latach 90' jeździły same jelcze i ikarusy, które nie miały klimatyzacji, ale wystarczyło otworzyć okno (wiadomo nie wszyscy chcieli i pasażerowie musieli się dogadać), żeby był przewiew. Teraz jest klimatyzacja: raz jej nie włączą, bo "norma paliwowa", raz dbając o zdrowie pasażera, a raz nie wiadomo dlaczego. Poza tym jak tu ludzie zauważyli jaki jest sens klimatyzacji jak przystanek jest co 1 min.? Lepiej otworzyć okno... no tak ale teraz się nie da. MZK od kilku lat upada (ceny, jakość, ilość połączeń) - w innych krajach się opłaca, tylko nie u nas...
~pasażerka 11-08-2013 15:55
Kierowca mógł tak odpowiedzieć, bo co się będzie po raz setny kolejnemu pasażerowi tłumaczył, że w większości autobusów klimy nie ma, lub nie działa, skoro nie działają dzwonki dość często- to co tu o klimie pomarzyć? Gdyby była i gdyby mógł włączyć- to pewnie by to zrobił, bo Ty droga pasażerko jedziesz może pół godziny, a kierowca- 8-10 godzin- w tej darmowej saunie jak ktoś zauważył. To samo tyczy się ogrzewania.Ktoś napisał, że nie włączają na złość.Puknijcie się w czoło - jeden z drugim.Kto z czystej złośliwości jeździłby tyle godzin w zimnym, lub nagrzanym autobusie??? Takie warunki jazdy przez parę minut dają w kość - a przez całe godziny??? A potem się dziwicie, że wjechał któryś w sklep! Inspekcja pracy by się przydała. Biedni Ci kierowcy.Nie chciałabym takiej pracy.
~potop 12-08-2013 7:31
Może klimatyzacja jest niewłączana z troski o zdrowie i strach przed chorobą? Czy w autobusach jest co roczny przegląd, czyszczenie i odgrzybianie? NIE!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group