Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8139
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W upały darmowa sauna w autobusach MZK?

Sobota, 10 sierpnia 2013, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 11 sierpnia 2013, 7:25
Autor: Mea
Jelenia Góra: W upały darmowa sauna w autobusach MZK?
Fot. Zdjęcie iluzstracyjne, Jelonka.com
– Brak klimatyzacji i możliwości otwarcia okien sprawiły, że podróże jeleniogórskimi autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w ponad trzydziestostopniowe upały były koszmarem – alarmuje Czytelniczka. – Kierowca na pytanie co z klimatyzacją odpowiedział, że nie może jej włączyć, bo nie pozwala na to "norma paliwowa" – mówiła.

- Temperatura na dworze sięgała ostatnio nawet do 38 stopni C w cieniu. Wsiadając do autobusu z klimatyzacją spodziewałam się ochłodzenia. Okazało się jednak, że było goręcej niż na dworze. Czułam się jak w saunie. Kierowca twierdził, że na włączenie klimatyzacji nie pozwala "norma paliwowa". Sam sobie otworzył okno, pasażerowie nie mieli takiej możliwości – wytykała Czytelniczka.

- To są jakieś żarty i kpiny z pasażerów, którzy są przecież klientami MZK. Bilety są coraz droższe, a warunki coraz gorsze. Po co kupować autobus z klimatyzacją, skoro się jej nie używa? – pytała pasażerka.

Marek Woźniak, prezes zarządu MZK poinformował, że w sześciu autobusach, które mają klimatyzację, podczas upałów była ona włączona. Kolejne cztery autobusy z tym urządzeniem mają zostać kupione we wrześniu.

Marek Woźniak wyjaśnił, że w autobusach z klimatyzacją nie można otwierać okien. – Pasażerka, która zgłosiła redakcji Jelonki.com problem, musiała jechać autobusem bez klimatyzacji - mówi Marek Woźniak.

- Kierowcy nie mają żadnych ograniczeń w używaniu klimatyzacji np. ze względu na paliwo, a wręcz sami nie mogą jej wyłączyć. Nie oszczędzamy ani na klimatyzacji, bo to są koszty wliczone w normy zużycia paliwa. Zresztą klimatyzacja może ochłodzić powietrze maksymalnie o osiem stopni. Zbyt duża różnica temperatury w pojeździe i na dworze mogłaby być szkodliwa dla zdrowia – dodał prezes MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1139
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group