Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11340
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W tym sęk – zespół na „szóstkę”

Wtorek, 9 października 2012, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
Jelenia Góra: W tym sęk – zespół na „szóstkę”
Fot. Archiwum prywatne zespołu
Znana jeleniogórska grupa muzyczna obchodzi swoje szóste urodziny, świętując je – jak na muzyków przystało – kolejnym koncertem. Koncertem wyjątkowym, bo z transmisją na żywo w Internecie i specjalnie przygotowaną na tę okazję scenografią. Tym razem wystąpią w sali widowiskowej MDK „Muflon” w środę (10 października) o godz. 19.00 podczas obchodów 35–lecia sobieszowskiej jednostki kultury.

W ostatnim czasie zespół W tym sęk można było zobaczyć i usłyszeć na koncertach „Gitarą i…” w Borowicach, na 45-tej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie czy „Gitarą i piórem” w Karpaczu. – Szóste urodziny świętujemy muzycznie przez cały rok, a dodatkowo intensywnie pracujemy nad materiałem do nowej płyty – mówią Anna Kosa i Marcin Sweklej, założyciele grupy. – Akcent urodzinowy musi jednak być, więc na koncert w „Muflonie” przygotowaliśmy wyjątkową scenografię, do której niezwykłe prace zrobiła specjalnie dla nas Matylda Konecka – dodają.

Dodatkowo całość występu będzie transmitowała na żywo w Internecie ekipa LiveEventTV, a materiał zostanie zarejestrowany na nośnikach DVD. – Publiczność może więc przyczynić się do nagrania tego materiału – zachęcają muzycy.

Grupa w składzie Anna „Mała” Kosa (wokal), Marcin „Misiek” Sweklej (wokal, gitara), Tomasz Pierzchniak (wyjątkowo na kontrabasie) i Radek „Głowa” Przybylski (perkusja) przypomni utwory ze swojej płyty „Pogadaj z kimś”. Zapowiadają, że nie zabraknie nastrojowych kawałków, jak „Dobrze, że byłam”, pełnych energii „Gdybyś tylko”, „Astry” oraz humorystycznych „A niech to kule biją” i „Bóg wie co”. Zespół zaprezentuje też swoje najnowsze propozycje: bluesowy utwór „Nocą”, awangardową „Rurę” i „Samotność” – będącą połączeniem funky i samby.

– Na przestrzeni wielu lat skład zespołu ulegał zmianie, nie zmieniało się jednak nasze podejście do słuchacza, muzyki i tego, co robimy na scenie. Muzyką żyjemy na co dzień, jest ona tym, co daje nam siłę, energię, tym, co wyzwala najlepsze emocje, więc chcemy nią dzielić się z publicznością, która przychodzi na nasze koncerty – dodają Ania i Marcin.

Wstęp na koncert w MDK „Muflon” jest bezpłatny, należy jednak rezerwować miejsca pod nr tel. 75 755 37 70 lub pod adresem mailowym: muflon@sobieszow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
831
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group