Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5659
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W tym sęk – zespół na „szóstkę”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2012, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
Fot. Archiwum prywatne zespołu
Znana jeleniogórska grupa muzyczna obchodzi swoje szóste urodziny, świętując je – jak na muzyków przystało – kolejnym koncertem. Koncertem wyjątkowym, bo z transmisją na żywo w Internecie i specjalnie przygotowaną na tę okazję scenografią. Tym razem wystąpią w sali widowiskowej MDK „Muflon” w środę (10 października) o godz. 19.00 podczas obchodów 35–lecia sobieszowskiej jednostki kultury.

W ostatnim czasie zespół W tym sęk można było zobaczyć i usłyszeć na koncertach „Gitarą i…” w Borowicach, na 45-tej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie czy „Gitarą i piórem” w Karpaczu. – Szóste urodziny świętujemy muzycznie przez cały rok, a dodatkowo intensywnie pracujemy nad materiałem do nowej płyty – mówią Anna Kosa i Marcin Sweklej, założyciele grupy. – Akcent urodzinowy musi jednak być, więc na koncert w „Muflonie” przygotowaliśmy wyjątkową scenografię, do której niezwykłe prace zrobiła specjalnie dla nas Matylda Konecka – dodają.

Dodatkowo całość występu będzie transmitowała na żywo w Internecie ekipa LiveEventTV, a materiał zostanie zarejestrowany na nośnikach DVD. – Publiczność może więc przyczynić się do nagrania tego materiału – zachęcają muzycy.

Grupa w składzie Anna „Mała” Kosa (wokal), Marcin „Misiek” Sweklej (wokal, gitara), Tomasz Pierzchniak (wyjątkowo na kontrabasie) i Radek „Głowa” Przybylski (perkusja) przypomni utwory ze swojej płyty „Pogadaj z kimś”. Zapowiadają, że nie zabraknie nastrojowych kawałków, jak „Dobrze, że byłam”, pełnych energii „Gdybyś tylko”, „Astry” oraz humorystycznych „A niech to kule biją” i „Bóg wie co”. Zespół zaprezentuje też swoje najnowsze propozycje: bluesowy utwór „Nocą”, awangardową „Rurę” i „Samotność” – będącą połączeniem funky i samby.

– Na przestrzeni wielu lat skład zespołu ulegał zmianie, nie zmieniało się jednak nasze podejście do słuchacza, muzyki i tego, co robimy na scenie. Muzyką żyjemy na co dzień, jest ona tym, co daje nam siłę, energię, tym, co wyzwala najlepsze emocje, więc chcemy nią dzielić się z publicznością, która przychodzi na nasze koncerty – dodają Ania i Marcin.

Wstęp na koncert w MDK „Muflon” jest bezpłatny, należy jednak rezerwować miejsca pod nr tel. 75 755 37 70 lub pod adresem mailowym: muflon@sobieszow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~michael 9-10-2012 10:42
ooooo!!!! sęki!!!! na ten koncert warto przyjechać nawet z daleka!!!!
~klm 9-10-2012 12:28
http://www.facebook.com/pages/Gitar%C4%85-i-borowickie-spotkania-z-poezj%C4%85-%C5%9Bpiewan%C4%85/271655032932207
~trajuniejaki 12-10-2012 17:44
Znam "sęków" kupę lat, a obecnie nawet pracuję z Marcinem i obserwuję ich rozwój: jest dobrze- milutka muzykę grają i fajne teksty/piosenki poukładali... Sympatyczni, pozytywni ludzie, których szanuję za dobrą robotę w muzyce, nawet jeśli to nie jest styl mój ulubiony... Uczęszczajcie ludzie na występy tego zespołu, bo to jest prawdziwe "odchamianie" i czas spędzany przyjemnie! Szczególne pozdrowienia dla "kolegi po fachu" -perkusisty Głowy :)
~fanouszek 13-10-2012 6:45
Urodzinowe gratulacje dla Zespołu W tym sęk! Koncert w Muflonie był wspaniały, nastrojowy i magiczny - tak jak wasze piosenki. Oprawa plastyczna zapierała dech w piersiach, baśnowe obrazy tak bardzo pasujące do Waszej muzyki. Było cudownie! Czekam na nową płytę!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group