Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5925
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W szkolnej trosce o najmłodszych

Poniedziałek, 10 maja 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W szkolnej trosce o najmłodszych
Fot. TEJO
„Wdrażanie podstawy programowej w placówkach wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej” to tytuł konferencji regionalnej, którą przygotował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Odbyła się ona w miniony piątek w siedzibie ośrodka. Celem konferencji była prezentacja spostrzeżeń po monitorowaniu wdrażania nowej podstawy programowej, wymiana poglądów i doświadczeń w tym zakresie. Ważność i potrzeba poruszanej problematyki sprawiła, że sala wypełniona była po brzegi. Poruszana tematyka dotyczyła tych najmłodszych. Dlatego też aby w trakcie rozważań i dyskusji pamiętać o kim rozmawiamy, konferencję rozpoczęły występy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze – Tęczowe nutki.

Na temat pierwszych spostrzeżeń dotyczących wdrażania nowej podstawy w przedszkolach i klasach I szkoły podstawowej, mówiły panie z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Nowa podstawa poświęca szczególną uwagę kształceniu dzieci w wieku przedszkolnym oraz najmłodszym wieku szkolnym. Dlatego też ważną sprawą jest zachowanie odpowiednich proporcji na zabawę i naukę oraz umiejętne korzystanie z „pomocy dydaktycznych”, zwłaszcza w przedszkolach. Zwróciły również uwagę na to, że proces obniżania wieku szkolnego wymaga zmiany metod pracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, ale również nauczycieli klas starszych.

Kolejnymi tematami wystąpień były zagadnienia związane z planowaniem pracy w przedszkolach i edukacji wczesnoszkolnej, monitorowaniem i ewaluacją oraz zajęciom z wykorzystaniem komputera w klasach I-III szkoły podstawowej. W trakcie warsztatów uczestnicy zajmowali się planowaniem pracy
i przygotowaniem do monitoringu i ewaluacji działań. Konferencji towarzyszyły zajęcia pokazowe oraz stoiska wystawiennicze firm i wydawnictw, które swoją ofertę skierowały do nauczycieli dzieci najmłodszych.

Na zakończenie odbyło się losowanie niespodzianek ufundowanych przez firmę Remi i WSiP w formie materiałów edukacyjnych. Organizatorzy mają nadzieję, że nie był to czas stracony, a refleksje i wnioski powstałe po konferencji, pomogą nam nauczycielom sprostać oczekiwaniom i wymaganiom jakie stoją przed polską szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
202
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group