Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10328
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Strefie Inspiracji można wiele się nauczyć

Poniedziałek, 11 lutego 2013, 7:09
Aktualizacja: 11:44
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Strefie Inspiracji można wiele się nauczyć
Fot. Mea
Warsztaty w ramach projektu „Strefa Inspiracji” zorganizowane przez Prywatne Centrum Kształcenia Kadr odbyły się wczoraj (10.02.) w siedzibie PCKK przy ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze. – Tym razem uczestnicy odkrywali tajniki robienia biżuterii w technice decoupage – mówiła Jolanta Ratyńska, dyrektor PCKK.

Celem projektu jest inspiracja mieszkańców do aktywności w różnorodnych dziedzinach. Bowiem w PCKK są również warsztaty carvingu, czyli robienia pięknych dekoracji z warzyw i owoców, makijażu „Metamorfozy”, a dla singielek - „Jak znaleźć mężczyznę marzeń”. Są także zajęcia ze sztuki stawiania sobie celów i planowania, jest aerobik… mózgu, a nawet nauka gry na gry na bębnach. Spotkania odbywają się w każdą, drugą niedzielę miesiąca i trwają trzy do czterech godzin. Ceny są niewielkie, a w nich instruktorzy zapewniają materiały. Gotowe wyroby można zabrać do domu. Uczestniczyć w warsztatach może każdy, bez względu na wiek.

– Planujemy również warsztaty fotograficzne, z aranżacji wnętrz i ogrodów, a także tworzenia kartek okazjonalnych np. wielkanocnych, które dają ogromną satysfakcję, zarówno twórcy, jak i osobie obdarowanej – zaznaczyła Jolanta Ratyńska.

- Z jednej strony uczestnicy zajęć mogą nabyć nowe umiejętności, z drugiej - pokazać innym, co potrafią i zachęcić znajomych do rozwijania swoich pasji. Ponieważ następne zajęcia są 10 marca, czyli w okolicach Dnia Kobiet, zachęcamy do robienia prezentów w postaci wykupienia wstępu na warsztaty – dodała.

Wczoraj na zajęciach decoupage uczestniczki zdobiły bransoletki i kolczyki fikuśnymi wzorami. – Z drewnianych elementów wykonujemy biżuterię, np. korale. Potem nakleja się na nie papierowe motywy, a na końcu maluje się je – wyjaśniała Ewa Ratyńska, prowadząca warsztaty decoupage oraz filcowania w PCKK.

Uczestniczki podkreślały, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. - Warsztaty są kapitalne, dobrze się na nich bawię, a przy okazji uczę się wykonywać oryginalną i niepowtarzalną biżuterię. Czytałam wiele na temat decoupage i próbowałam wykonywać ozdoby, jednak nie szło mi to zbyt dobrze, a tu kilka podpowiedzi i już sama zrobiłam śliczne kolczyki. Nie jest to wcale takie trudne – mówiła Anna Junge, z Jeleniej Góry. - Wcześniej brałam udział również w warsztatach carvingu, gdzie nauczyłam się robić łabędzia z jabłka, który zrobił furorę na imprezie rodzinnej – dodała.

PCKK działa na terenie Jeleniej Góry od 1998 r. i w roku bieżącym obchodzi 15-lecie istnienia. – Cały rok będziemy świętować jubileusz, a pierwsze spotkanie dla naszych nauczycieli i trenerów zorganizujemy w postaci seminarium poświęconego edukacji dorosłych i ich aktywizacji – podkreśliła Jolanta Ratyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group