Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6979
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: W sobotę za darmo

Piątek, 16 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:23
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Radni obiecują, że poprawią przepisy w sprawie opłat za parkowanie.

Bezpłatne soboty to dobry pomysł, bo uważam, że za postój na ulicach w mieście nie powinniśmy płacić także w inne dni – mówi Maria Szymendera, kierowca z Jeleniej Góry.

Gdy w styczniu 2004 roku radni uchwalali przepisy regulujące zasady pobierania opłat w strefach płatnego parkowania, chcieli, by opłaty za postój były pobierane przez pięć dni w tygodniu, a sobota i niedziela miały być dniami, w których nie płaci się za parkingi.

W uchwale zapisali więc, że opłaty pobierane są w dni robocze. To sformowanie okazało się jednak nieprecyzyjne i spowodowało, że kierowcy płacą także w soboty.
– Prawidłowy zapis powinien brzmieć „opłaty będą pobierane od poniedziałku do piątku”
– mówi radny Jerzy Łużniak.

Projekt takiej zmiany uchwały trafi dziś na posiedzenie prezydium rady miejskiej, na które zaproszono także przewodniczących komisji.
– Zadecydujemy, czy wejdzie on do porządku obrad najbliższej sesji rady miejskiej, czy zajmiemy się nim na kolejnej – mówi radny Jerzy Łużniak, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Pierwsza po przerwie wakacyjnej sesja odbędzie się 27 września.
Jeśli większość radnych zagłosuje za przyjęciem poprawki, zacznie ona obowiązywać za 6 do 8 tygodni. Jako prawo miejscowe, by obowiązywało, musi zostać opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Po ukazaniu się znowelizowanej uchwały parkingowi znikną z ulic w soboty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group