Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6621
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Sobieszowie było widowiskowo i historycznie

Piątek, 27 września 2013, 8:53
Aktualizacja: Sobota, 28 września 2013, 8:18
Autor: AP/ Angela
Jelenia Góra: W Sobieszowie było widowiskowo i historycznie
Fot. AP
W ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką zabawy i humoru wczoraj (26.09) Stanisław Sielicki z „Estrady SAS” zabrał uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Było to widowisko edukacyjne „Wielcy Rodacy”.

Na widowni przeważały kolory biały i czerwony. Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, połączył naukę z żywiołową zabawą. Przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”.

Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, kto urządzał obiady czwartkowe, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną?

Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską. Chłopcy mogli przekonać się, co znaczy być dżentelmenem, a dziewczęta - „jak damą być”. - Bardzo podobała nam się dzisiejsza wędrówka po krainie historii - mówili uczniowie V klasy.

Po nauce i zabawie wszyscy uczestnicy dostali cukierki i słodkości. - Było super: ubraliśmy się w barwy biało - czerwone, śpiewaliśmy też Hymn, którego nauczyliśmy się w przedszkolu, graliśmy kolorowymi, dużymi piłkami – wymieniały jednym tchem dzieci z I klasy.

Stanisław Sielicki ze Świebodzina prowadzi „Estradę SAS”. Pracował w teatrze, na estradzie, w telewizji. Od osiemnastu lat jako wędrujący artysta gra specjalnie dla szkół.

- Znam ich więcej niż wszyscy ministrowie oświaty razem wzięci, mam też chyba lepsze referencję – żartował podczas widowiska.

- Od lat współpracujemy z panem Stanisławem - mówiła Małgorzata Kruczkowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 15. - Występy są starannie przemyślane pod względem treści jak i sposobu ich przekazywania. Niepowtarzalny klimat i łatwość kontaktu sprawia, że dzieci uwielbiają taką formę widowiska – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group