Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6946
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: W radzie powiatu przedwyborcze ostatki

Wtorek, 2 października 2018, 6:18
Aktualizacja: Środa, 3 października 2018, 8:05
Autor: WAC
Powiat: W radzie powiatu przedwyborcze ostatki
Fot. WAC
Na przedostatniej w bieżącej kadencji sesji zebrali się wczoraj (1.10) radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Podczas sesji na sali dawało się odczuć zbliżający się koniec kadencji, gdyż większość uchwał i innych punktów obrad przechodziła w zasadzie bez dyskusji. Nieco ożywienia wniosło dopiero pytanie radnego Jarosława Kotlińskiego, który dociekał, w jakim charakterze podczas niedawnego wyjazdu grup roboczych z powiatu do partnerskiego powiatu Aachen w Niemczech był mąż starosty Anny Konieczyńskiej, aktor Piotr Konieczyński.

- Będę broniła wyjazdu mojego męża bo miał charakter merytoryczny – odpowiadała Anna Konieczyńska. - Mój mąż jest związany z placówkami kulturalnymi na terenie powiatu. Prowadzi tam między innymi warsztaty teatralne z dziećmi i starszymi. Jest też ekspertem od spraw kultury. Poza tym został zaproszony przez stronę niemiecką.

Podczas sesji radni wprowadzili zmiany do tegorocznego budżetu powiatu. Wysłuchali też informacji o realizacji w pierwszym półroczu bieżącego planu wydatków i dochodów powiatu. Wynikało z niego, że do końca czerwca dochody powiatu wynosiły 32,8 miliona złotych, a wydatki 34,1 mln zł. Przyjęto też uchwałę zwalniającą z opłat za wymianę praw jazdy i dowodów rejestracyjnych mieszkańców z ulic Zacisznej i Karkonoskiej w Piechowicach.

Radni zdecydowali również o podpisaniu przez powiat porozumień z Polskim Związkiem Narciarskim i Polskim Związkiem Biathlonowym. Dzięki temu Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie otrzyma dodatkowe środki finansowe na organizację zgrupowań i zakup sprzętu dla uzdolnionej sportowo młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

9
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
12
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group