Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 7760
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Promyczku pamiętali o babciach i dziadkach

Piątek, 20 stycznia 2017, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2017, 8:20
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: W Promyczku pamiętali o babciach i dziadkach
Fot. Robert Czepielewski
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe wydarzenia wyraźnie zaznaczone w niejednym kalendarzu. W wielu domach i przedszkolach wnuczęta szykują wspaniałe prezenty dla ukochanych babć i dziadków. W tych dniach bez względu na wiek nasze myśli i serca kierowane są do tych ukochanych osób. O swoich babciach i dziadka pamiętały także przedszkolaki z jeleniogórskiego przedszkola Promyczek.

Dzięki nieocenionej pomocy wychowawców przygotowały piękny pokaz artystyczny, składający się z dwóch części. W pierwszej wystąpiły w programie jasełkowym, a w drugiej brawurowo wykonały piosenki okolicznościowe. Wzruszeniom nie było końca, tu i ówdzie pojawiła się łezka, bo podczas tak wspaniałych występów emocje musiały się pojawić.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły upominki nestorom. Święto babci i dziadka w przedszkolach to także poczęstunek. Z tej okazji dyrekcja placówki zadbała o pyszne ciasta i napoje, cały czas panowała familijna, radosna atmosfera.

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. W Polsce jako datę utworzenia święta babci przyjmuje się rok 1964, później utworzono także Dzień Dziadka. W niektórych krajach jest to święto ruchome. W Stanach Zjednoczonych jest to oficjalne święto, zatwierdzone przez Kongres i Prezydenta USA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group