Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8531
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu festiwalu światła

Niedziela, 27 grudnia 2009, 17:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 7:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu festiwalu światła
Fot. TEJO
Od dzisiejszego wieczora fragmenty Jeleniej Góry miały tonąć w iluminacjach świątecznych i „eventowych” związanych z II Karkonoskim Festiwalem Światła. Jeśli wspomniane specjalne oświetlenie gdziekolwiek się pojawiło, to na pewno nie w centrum stolicy Karkonoszy.

W ostatni wieczór świątecznego weekendu, wbrew zapowiedziom z programu II KFŚ (27 grudnia 2009 – 10 stycznia 2010 - iluminacje świąteczne i eventowe, między innymi, w Jeleniej Górze), światła były te same, co przed świętami. Mieszkańcy, którzy wyszli na śródmiejski trakt, mogli poczuć się zawiedzeni. Być może organizator nie miał na myśli, że akurat tego dnia będzie jaśniej i ładniej, a formułując zapowiedź uwzględnił tylko ramowy czas włączania świateł przy okazji różnych wydarzeń. Tak czy owak zawód pozostał.

Okazało się przy okazji, że stolica Karkonoszy wcale aż tak bardzo świątecznie nie błyszczy, jak można by sobie to wyobrazić. Część bożonarodzeniowych świetlnych dekoracji już się przepaliła, nie wszystkie latarnie świecą, a fasady ciekawych zabytków oraz niektóre ulice starówki toną w ciemnościach. Jest tak, między innymi, na – nomen omen – części Jasnej, gdzie trwa budowa Galerii Handlowej Pasaż Grodzki.

Na błysk Karkonoskiego Festiwalu Światła trzeba nam będzie zatem poczekać do pierwszego noworocznego weekendu, kiedy to na placu Ratuszowym odbędzie się Gala Światła i Lodu (zaplanowano ją także na placu Piastowskim w Cieplicach). W kolejny weekend już tylko w Cieplicach będą pokazy świetlne (w tym laserowe), a 10 stycznia błyśnie Światełko do Nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jako ostatni akcent II KFŚ.

Przypominamy także o konkursie fotograficznym "Światło zaklęte w obiektywie". Organizatorzy zachęcają do uwiecznienia rozmaitych iluminacji polskich obiektów architektury i przyrody. Regulamin rywalizacji – na oficjalnej stronie II KFŚ http://www.kfs24.p

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group