Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2257
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Norwidzie” po europejsku zwalczali pecha

Sobota, 14 czerwca 2008, 19:45
Aktualizacja: 20:02
Autor: Ola Jałocha
JELENIA GÓRA: W „Norwidzie” po europejsku zwalczali pecha
Fot. TEJO
Trzynastego czerwca w piątek uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida nie mogli mieć pecha, bo obchodzili Dzień Europejski.

Taki sposób na zwalczanie przesądów wymyślili drugoklasiści z wychowawcą Zbigniewem Gulczem. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie sali lekcyjnej w barwach i klimacie wylosowanego państwa.
Do tego zaprezentowanie przebrania sławnej osoby oraz uczestnictwo w karaoke (piosenki śpiewano w językach narodowych) i łamaczu językowym.

Areną finału była sala gimnastyczna, gdzie zgromadziły się europejskie „nacje”: Czesi, Anglicy, Niemcy, Austriacy, Szwedzi oraz Holendrzy. Kiedy uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi znajomości historii i czasów współczesnych Unii Europejskiej, specjalnie wybrana komisja z dyrektor Jadwigą Dąbrowską oceniała wystrój klasy.

Było też coś dla smaku: uczniowie przygotowali potrawy charakterystyczne dla poszczególnych narodów. Świetna zabawa i szkolna integracja z powodzeniem zrekompensowały początkowe problemy z nagłośnieniem i wprowadziły licealistów w przedwakacyjny nastrój zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group