Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6576
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Norwidzie” pisali listy w obronie praw człowieka

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 10:28
Autor: II LO
Jelenia Góra: W „Norwidzie” pisali listy w obronie praw człowieka
Fot. Użyczone/II LO
Blisko osiemdziesięciu uczniów II LO im. Norwida w Cieplicach, wspomaganych przez klasę 7A ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz grupę uczniów z liceum katolickiego, wzięło udział w maratonie pisania listów Amnesty International.

Spotkanie rozpoczął Rafał Fronia - polski podróżnik, himalaista i działacz społeczny. Opowiadał o wyprawach do odległych krain i o przygotowaniach do kolejnej ekspedycji, której celem będzie zimowe wejście na K2. Barwna opowieść przeplatana była informacjami o życiu i położeniu ludności afrykańskich i azjatyckich krajów. Nie zabrakło w niej odniesień do kwestii przestrzegania praw człowieka.

Po krótkiej przerwie, rolę prowadzących przejęli uczniowie klas 2A i 3A, którzy zaprezentowali sylwetki bohaterów tegorocznego maratonu. Przy stolikach szybko utworzyły się grupy młodzieży, które z ogromnym zapałem i wytrwałością pisały listy w szczytnym celu. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania – powstało 571 listów, które mają szansę uratować czyjeś życie, czy też poprawić los osób represjonowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group